Laupäev, aprill 20 2024

Enamasti tuleb keeltevahetus päevakorda, kui mõni keel katki on läinud. Kas siis mängides või mõnele üllatusena ka kohvris/kotis seistes. Kes aga hoolivad ka toonist ja häälestatavusest, vahetavad keeli muidugi varem. Minu kogemus näitab, et nailonkeeled kannatavad 100 tundi mängu. Mõnikord ka palju vähem. Satub ka praaki sekka, siis ei kesta tundigi.

Metallkeeled peavad natuke kauem vastu, aga kaotavad samuti tooni ja ei lähe enam häälde. Siis pole muud, kui uued keeled peale. Sellega saab igaüks hakkama. Tark tegu oleks enne kõikide keelte mahavõtmist üks väike foto teha sellest, kuidas keeled kinnitatud olid. See kehtib eriti nailonkeelte kohta, sest neil on vaja spetsiaalne sõlm teha.

Kui oled kusagilt kuulnud legendi, et kõiki keeli ei tohi korraga maha võtta, siis see on kahtlane jutt.  Võta keeled ilusti maha, see on ka hea võimalus sõrmlaualt natuke sodi maha lükata ja tõmba uued peale. Selle 15 min kannatab iga pill välja. Ma olen ilmselt üle tuhande korra erinevatel pillidel keeli vahetanud ja kõik on ok.

Kuidas keeli valida ja vahetada, saad lugeda Kitarrikooli häälestamise ja pillihoolduskursuselt (pead olema sisse loginud)

Previous

Kitarriõpiku valimisest I

Next

Milline kitarr on klassikaline kitarr?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also