40 tuntud meloodiat kitarrile: arenda oma noodilugemisoskust

7.41

See raamat sisaldab 40 tuntud viisi lääne muusikakultuurist. Suurem osa neist on rahvaviisid, mille ajalugu ulatub vähemalt keskaega. Raamatus on igast loost kaks varianti erinevas registrites – madal, keskmine, kõrge. Mõte on pakkuda kitarristile materjali noodist lugemise harjutamiseks. Sõrmestuse peab mängija ise valima, seda ei ole meelega kirja pandud. Küll aga on naaberleheküljel tabulatuur, mis annab ette ühe võimaliku lahenduse.

Raamatu juurde kuuluvad ka helinäited, mis on lisatud Youtube’i playlisti. 

Autorid: Kristo Käo, Kairet Luiga, avaldatud Amazonis 2023

Kirjeldus

Kitarr on pill, millel saab üht nooti enamasti mitmelt eri keelelt mängida. See tähendab, et mängija peab valima. Kui muusika on kirjutatud tabulatuuri, on valik kellegi poolt juba tehtud. Tavalisest noodikirjast mängides aga vastutab iga mängija ise oma vasaku käe sõrmestuse valikute eest. Tihti on kitarrile mõeldud nootides sõrmestus küllaltki peenelt ette kirjutatud. See ei soodusta noodilugemise arengut. Lõpuks loetakse ikka pigem numbreid, täpselt nagu tabulatuuris. Nii et selles raamatus on sõrmestus meelega lahtiseks jäetud. 

Lugude nimekiri: All Through the Night, Alouette, Amazing Grace, Au clair de la lune, Auld Lang Syne, Blow Away the Morning Dew, Botany Bay, Carnival of Venice, Dear Mari, Ding Dong! Merrily on High, Donkey Riding, Down in the Valley, Go Tell Aunt Rhody, Good King Wenceslas, Hava Nagila, Home on the Range, Irish Washerwoman, Jingle Bells, Lightly Row, Loch Lomond, London Bridge Is Falling Down, Londonderry Air, Louis Waltz, My Grandfather’s Clock, O Christmas Tree, O sole mio, Oh! Susannah, Planxty Fanny Power, Row, Row, Row Your Boat, Salley Gardens, Santa Lucia, Scarborough Fair, The British Grenadiers, The Minstrel Boy, The Yellow Rose of Texas, This Train, When the Saints Go Marching In, Whiskey in the Jar, Yankee Doodle, Ye Banks and Braes O’ Bonnie Doon.