Laupäev, juuli 13 2024

13. oktoobril esines Nordea kontserdimajas kitarrimängija Estas Tonne kontserdiga „Reviving The Water” ehk „Vee elustumine”. Temaga koos esinesid tuntud muusikud multiinstrumentalist ja trummiguru Joseph „Pepe” Danza ja vokalist Netanel Goldberg.

Tekst ja pildid: Kris Moor

Estas Tonne (foto: Kris Moor)

Ukrainas üles kasvanud kitarrist alustas kitarrimänguga kaheksa aastaselt. Alguses andis ta igas linnas tänaval kontserte, mis tegid temast kogemata YouTube’i staari ja mille kaudu sai ta lõpuks ülemaailmselt tuntuks. Tema kitarrimängu unikaalne stiil on inspireeritud klassikalisest kitarrist, fingerstyle’ist, flamenkost, mustlasmuusikast ja bluusist.

Kaks ja pool tundi möödus üsna meditatiivses ja new age’ilikus võtmes − Estas nimetab ise oma muusikat kitarrijoogaks. Lugusid ta jutuga sisse ei juhatanud, seega võis ainult kõrva järgi aimata milliste muusikastiilide mõjusid üks või teine lugu kandis.

Kontsert mõjus nagu rahulik helirännak läbi iidsete kultuuride ja meenusid kõiksugu toredad antropoloogia raamatud nagu Frazeri „Kuldne oks” või Struuve „Vana-Ida ajalugu”, aga ka Carlos Castaneda ja veel mõned spirituaalsemad tüübid. Eks igaüks leidis mälust omad assotsatsioonid ja mõtiskles kaasa.

Enne kontserdi algust küsisin saalitädilt, kas pilti võib ka teha? Lubati. Aga ainult salaja.

GALERII:

Video:

Previous

Liis Lutsoja: Muusikas pole võimalik olla kogu aeg perfektne

Next

50 aastat vokaali

1 comment

Comments are closed.

Check Also