Saksamaa raskemuusikafännid sattusid aasta alguses Eestisse ning uurisid, milline meie kohalik metal-skeene elu täpselt välja näeb. Nähtust ning kogetust tehti režissöör Sebastian Dörneri käe all valmis erakordne dokumentaalfilm „Tallinn Under The Horns – A Journey To The “Other” Estonia”, mis paljastab vaatajale Eesti raskemuusika austajate underground-skeene mineviku ning oleviku. 

Kaido Haavandi

Kuidas see kultuur Eestis alguse sai ja milline on olukord praegu − sellest räägivad filmis Eesti tuntud metal-bändide nagu Loits, Süngehel ja Thou Shell of Death liikmed ning loomulikult Hard Rock Laagri peakorraldaja Kaido Haavandi.

Lisaks sellele käiakse üheskoos läbi ka põhilised kohad, mis täna raskema muusika austajate jaoks olulised on.

Legendaarse Loitsu eestvedaja Ahto-Lembit Lehtmets leiab, et Eestis toimuvad metal-festivalid on kasvanud rahvusvahelisteks sündmusteks ja see on omakorda kohalikule metal seltskonnale uuesti tähelepanu tõmmanud. „See film annab kindlasti hea ülevaate just kõigile neile, kes Eesti tumedast underground maailmast varem midagi ei teadnud,” lubab mees, kes ka ise dokumentaalfilmis sõna saab.

„Tallinn Under The Horns – A Journey To The “Other” Estonia” on kõigile huvilistele vaatamiseks kättesaadav YouTube’is. 

 

Previous

Poola metalmuusika suurnimed klubis Tapper!

Next

Hard Rock Laager 2017 kuulutas välja kõik tänavused artistid

Check Also