12. juunil toimub Tallinna Linnateatris „Rännak kitarrimuusika ja elutõdedega“, kus esinevad Ekke Lainsalu ja Ereli Järv.

Müügikoolitaja Ekke Lainsalu on tunnistanud, et kui ta oleks sunnitud ametit vahetama, siis tõenäoliselt saaks temast kitarriõpetaja. Ekke alustas kitarriõpinguid neljandas klassis, lõpetas Nõmme Muusikakooli ja Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli.

Räägib ju legend, et astunud Lainsalu kord muusikariistade kauplusesse. 2009. aastal, kui keegi täpsust ihkab. Ta proovis erinevaid elektrikitarre. Ühe pilli peale hakkas Lainsalu süda kiiremini lööma. Seda konkreetset mudelit oli talle kiitnud Toomas Vanem. Lainsalu otsustas kitarri proovida. Tõesti, pill oli fantastiline. Milline sound, milline istuvus, milline fiiling, õhkas Lainsalu.

Aga milline hind! Ligi 40 000 krooni. Masendavalt palju. „Mul ei olnud mingit mõtetki, et ma selle pilli ostan, lihtsalt tahtsin proovida,“ räägib Lainsalu. Lainsalul oli kodus mitmeid kitarre ja milleks nii kallis instrument. Ei, sellist raha ei saa kulutada. Kuid mis oli tal käes, kui ta kahe tunni pärast sealt väljus? Seesama kitarr. Emotsioon müüb.

Räägitakse, et Lainsalu ei jäävat grammigi alla Ukraina kitarrivirtuoos Estas Tonnele. Ja kui Lainsalu mängibki liiga emotsionaalselt, on seal Ereli Järv, kes töötab joogaõpetajana ja kuulajad taas maha rahustab. Ekke Lainsalu meditatiivne kitarrimuusika ja Ereli Järve hingelised sügavad sõnumid loovad meditatiivse õhkkonna ja viivad sisemaailma avardavale helisevale rännakule.


Piletid on müügil Piletilevis!
https://www.piletilevi.ee/est/piletid/rannak-kitarrimuusika-ja-elutodedega-ekke-lainsalu-ja-ereli-jarve-254988/

Previous

Jaak Sooäär: „Bach ja Monk” @Esmaspäevaõhtune Jazziklubi

Next

Laupäeval algab Tallinna XIII kitarrifestival

Check Also