Laupäev, juuni 22 2024

Kolmeteistkümnendat aastat järjest pakub Tallinna kitarrifestival muusikaelamusi, tuues Eestisse maailma tippe kogu kitarrimuusika stiiliderohkuses.

9.–15. juunini toimuvad kontserdid Mustpeade majas, Kumu auditooriumis, Niguliste kirikus, Kadrioru lossis, Lauluväljaku klaassaalis, Jõhvi kontserdimajas, Tartus, Pärnus ja Rakveres ja Keila -Joa mõisas. Kuuleme jazzi, klassikat, fingerstyle’i, folki, Brasiilia, Argentina, Vahemere ja Balkanimaade muusikat ning meie oma põhjamaist kitarrimuusikat.

Festivali peaesinejad on legendaarne kitarriduo, vennad Sergio ja Odair Assad Brasiiliast, üks omanäolisemaid fingerstyle kitarriste Don Alder Kanadast ja üks suurimaid meistreid klassikalisel kitarril Carlo Marchione Itaaliast. Avakontserdil tähistab Eesti üks omanäolisemaid muusikakollektiive Weekend Guitar Trio 25. sünnipäeva, jagades kuulajatega nende aastate jooksul valminud muusikat.

Lõppkontserdil ‘‘Ibeeria päikese all’’ lummab kuulajaid Hispaania muusikaga Mehhiko lauljanna Julieta Gonzalez koos ansambliga Jacaras. Kontsert toimub KUMU Auditooriumis.

Tallinna Kitarrifestivali uueks suunaks on pakkuda kitarrimuusikat kuulajaile üle Eesti. Pärnus, Tartus, Rakveres, Jõhvis ja Keila -Joa mõisas annavad kontserte säravamad noored Euroopa kitarritähed.
Festivali raames toimub Tallinnas ka rahvusvaheline kitarrikonkurss ja selle finaalkontserti on võimalik kuulata Kadrioru lossis.

Piletid saadaval Piletilevis, info festivali kava ja artistide kohta: www.kitarrifestival.ee. Kunstiline juht ja korraldaja on Tiit Peterson.

Previous

Ekke Lainsalu korraldab rännaku kitarrimuusikaga

Next

Uus automaatse tagasisidega e-kursus: Aldo Järve Saatekitarr

Check Also