Neljapäev, juuni 20 2024

Juba teist aastat järjest toimub Rotermanni väljakul loominguline ja suvine tänavakunstiprojekt nimega Artland, mis kestab kuni augusti lõpuni.

Tekst ja fotod: Iris Kivisalu, Artland MTÜ koordinaator

Tasub rõhutada, et juba ammu ei tähenda “tänavakunst” spreipudelitega ringijooksvaid nagamanne, vaid tänavakunsti iseloomustavateks sõnadeks on omapärane koht ja loomingulised osavõtjad. Kui traditsiooniliste kunstiürituste korral on olemas kujundatud saal või lava, siis Artlandi tänavakunst on toodud inimeste juurde otse nende endi igapäevases keskkonnas – tänavatel, väljakutel ja parkides, keset liivakaste, pargipinke ja tänavakive. Esinejateks on oma ala parimad, kes naudivad oma loomingu esitamist otse inspiratsiooni keskel. Esinetakse vabalt ja spontaanselt, tundmata reegleid ja piiranguid. Tänavakunstiks loetakse kõiki kaasaegseid kunste, mida on võimalik viljeleda linnaruumis inimeste silme all. Artlandi projekti põhiideeks on ruumi/platsi loomine noortele andekatele kitarristidele, pillimängijatele, tantsijatele, lauljatele ja muusikutele, tsirkuse-, triki- ja paljudele teistele artistidele.

Kostitame pillimängijaid tasuta lõuna, tehnika ja lavaga

Tänavakunstiväljak ei ole kasumlik ettevõte, vaid rohkem rohkem n-ö katus, mis koondab enda alla eri loominguliike, nagu seda teevad kurikuulus Govent Garden Londonis või Montmartre Pariisis. Artlandi on eriliselt oodatud kõik pillimängijad, eelkõige kitarrimuusikud: esinemiseks ei pea olema professionaalne muusik − tule väljakule kasvõi harjutama, sõpradega jämmima ning vastutasuks ootab sind korralik grill-lõuna koos joogipoolisega − see on hea võimalus noortel algajatel muusikutel avalikkuse ees harjutada, närvi kasvatada ja kogemusi hankida! Kui soovid kitarritunde anda, esinemisi korraldada − meie tehnikaga varustatud vabaõhulava on sulle alati avatud. Tasuta!

ARTLANDI ARTIST 2012 ja 1000 Eurone auhinnafond

Juulikuus algab tänavakunstiväljakul võistlus ARTLANDI ARTIST 2012, mille auhinnafond on 1000 € ning mille võitja(d) kuulutatakse välja 31. augustil.  Osalemiseks ei ole võistlejatele seatud ei vanuselisi ega loomingulisi piiranguid: osaleda võib iga oskusega − peaasi, et oled selles andekas! Kuigi kogemus näitab, et ilmselt koguneb võistlustulle enim muusikuid, pillimängijaid ja tantsijaid, siis oodatud on ka kõik teised loomingualade esindajad origamivoltijatest copperfieldideni välja. Mäletate Erki-Anders Nuuti ja ta rohukõrrepilli  “Eesti talendi” konkursil?

Eelvooruajad on 2., 9. ja 16. juulil kell 18.00 ja registreeruda saab Artlandi kodulehel www.artland.ee

Vajadus Artlandi järele

Kuna enamik noortele mõeldud ja loometegevusega seotud vaba aja veetmise kohti lähevad suvisele puhkusele, täidab Artland selle tühimiku − algul tantsutrennidega, ent plaanis on korraldada sündmusi ka pillimängijatele. Juuni keskpaigast alustas Rotermanni väljakul suvine tantsustuudio, kus Artlandi vabaõhulaval annavad eri tantsustiilide (hiphop, break, house, salsa, kizomba, tulekeerutamine) treeninguid Eesti parimad treenerid.

Artlandi eesmärgiks on mistahes loominguga tegelevatele inimestele eneseväljendusvõimaluse loomine. Ideest võiks aastate jooksul välja kujuneda tuntud mainega koht, nn Tallinna Tänavakunstiväljak, kus igal nädalavahetusel toimuvad vabal laval erinevad etteasted ning organiseeritud esinemised.

Vaata ka: www.artland.ee või meie Facebooki lehte

 

Previous

Toompeal toimub bluusifestival

Next

Dramamama „VIP”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also