Neljapäev, juuni 13 2024

NB! Külaliskirjutana postitab Helen järgnevate nädalate jooksul siia oma muljeid ja arvamusi kitarri õppimisest. Kommentaarid teiste kitarriõppijate poolt on teretulnud!

Helen: Mõned päevad tagasi tegin teoks ammuse plaani alustada kitarriõpinguid ning liitusin Kitarrikooli algajate grupikursusega, mis toimub Baltika kvartalis kuni märtsi alguseni. Tekkis mõte jagada oma edusamme ja takerdusi teiste kitarrihuvilistega, kellel samuti õppimine käsil. Huvitav oleks teada, mismoodi teised mängima õpivad 🙂

Esimenes tunnis saime ülevaate erinevatest kitarridest, õppisime neid õigesti käes hoidma, harjutasime sõrmede tööd ja saime teada, kus erinevad noodid kitarril asuvad. Hea meel oli selle üle, et teooriat on vaja teada täpselt nii palju, et põhimõte oleks selge ja saaks kohe mängima hakata. Pole vaja asja keeruliseks ajada ja üleliigset materjali pähe tuupida. Piisab paari noodi tundmisest, et juba tuttavaid meloodiaid mängida.

Tunni tempo oli muidugi kiire ja kohe ei tulnudki kõik harjutused välja nii nagu vaja.  Suhteliselt keeruline oli alguses jälgida mõlema käe tegevust nii, et vasak käsi õigel hetkel õiged noodid leiaks ja parema käe sõrmed samal ajal vaheldumisi mängiksid. Koordinatsioon kippus käest minema. Harjumise asi. Harjumine nõuab harjutamist.

Täna võtsingi lahti kursusega kaasas käiva kitarriõpiku ja logisin sisse Kitarrikooli, et tunnis õpitu üle korrata. Et mitte pidevalt raamatust näpuga järge ajada, õppisin pähe nootide asukohad. Kui helirea mängimine  ilma peale vaatamata selgeks sai, oli edasine juba lihtsam. Katse-eksituse meetodil ja netikooli helinäidete abil sain selgeks ka sünnipäevalaulu. Vasaku käe sõrmed ei tundu enam liiga lühikesed ja noodivahetus toimub sujuvamalt. Kodune töö selleks korraks tehtud 🙂

Kuidas õpid Sina kitarri mängima? Kõik nõuanded teretulnud!

Previous

Mis mõjutab kitarri õppimisel kõige enam tulemuse saavutamist?

Next

Kitarri valimine ja kaubamärgid

1 comment

  1. Õpetajana ja kitarristina on mul vahel raske ennast algaja rolli panna. Ma saan küll mõistuse ja kogemuste abil aru, miks üks või teine asi keeruline tundub, aga ei tunne seda omal nahal. Seepärast on alati jube põnev algajate arvamusi lugeda.

    Seda, et mu tundide tempo on kiire, on maininud paljud ja sa pole selles mõttes erand. Kursus ongi mõeldud intensiivõppena ja asjad toimivad hästi eeldusel, et sa viitsid kodus harjutada. Järgmises tunnis on tempo jälle üsna kiire, aga kui eelmise tunni materjal ilusti selgeks harjutatud, ei tohiks probleeme tekkida 🙂

    Usu või mitte, aga just see esimene tund on väga tähtis. Vahel on nii, et mõni inimene jääb 5 min hiljaks ja pärast on kursuse lõpuni selle 5 minutiga viivises ja tunneb, et ei jõua järele.

    Ja tegelikult on sul selles mõttes õigus, et selle pisikese helirea abil võib ära mängida väga paljud meloodiad ja kui sa seda suudad, on sul tegelikult üks praktiline oskus juba olemas ja kõik, mis tuleb hiljem, on lihtsalt boonus..

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also