Pühapäev, mai 19 2024

kitarrid keerlevad maailma ümberPeaaegu kõik kitarri valimise juhised, mida olen lugenud, on kirjutatud suhtumisega, et kitarri valimine on “püha tegevus” ja “raha ei loe midagi”. Kuid professionaalsete muusikute ja õpetajate seisukohast on kitarr vaid tööriist ehk abivahend mingi tulemuse saavutamiseks. Minu jaoks ei ole tööriist iseenesest tähtis, oluline on hoopis eesmärk, mida selle tööriista – antud juhul kitarri – abil saab saavutada. Muusiku eesmärk võiks olla näiteks muusikat teha 🙂

Selge, et kuulsad kaubamärgid kitarrimaailmas tahavad oma tuntuse eest ka rohkem raha küsida, selle nimel nad ju rasket turundustööd teevadki. Siis peadki arvestama, et maksad rohkem vaid märgi eest ja ilmselt annad isegi järele muudes nõudmistes. Miks ma olen nende kaubamärkide suhtes skeptiline?

Esiteks ei suuda paljud tuntud kaubamärgid juba ammugi oma hinna eest stabiilset kvaliteeti pakkuda (sest on konkurentsi tingimustes sunnitud tootma pille seal, kus kõik teisedki ehk Aasias), ja teiseks ei tunne kitarrimaailma kaubamärke mitte keegi peale kitarristide, kuid ega muusikat vaid kitarristidele tehta – parimal juhul on Su publiku hulgas vaid paar inimest, kes midagi kitarridest teavad ja kindlasti ei hinda nemadki Su esitust pillimargi järgi. Või kui Su huvi on mängida pilli vaid iseendale, siis ei loe ju kaubamärk samuti.

Kaubamärgikultus on siiski algajate kitarrihuviliste seas üsna levinud ja on terveid kitarrifoorumeid, kus ei räägita kunagi muusikast, vaid ikka kitarridest, võimenditest ja efektiplokkidest. Ülistatakse USA Fenderit ja laidetakse Mehhiko oma. Aga tee ise katse – mine poodi (kui Tallinnas neid pille ei leidu, siis Helsinkis on kuhjaga) ja võta kõrvuti proovimiseks USA stratokas ja Mehhiko vabriku oma. Hinda, kas kahekordne hinnaerinevus annab ka kahekordse paremuse. Seejärel võid kaardilt vaadata, kus see USA tehas asub ja kui kaugel see Corona linn Mehhiko piirist on 🙂

Millised on Sinu kogemused ja miks Sina armastad/ei armasta tuntud kitarrikaubamärke?

Previous

Helen õpib kitarri mängima I

Next

Helen õpib kitarri mängima II

2 comments

  1. Mina olen värske huviline ja alles alustan õppimist, tahe on juba olemas 😉
    Pilli valikul pidasin mitmete tuttavatega nõu. Alguses on hea teada millist muusikat sooviksid mängima hakata. Kuna mulle meeldivad hispaania rütmid, siis otsustasin nailonkeelte kasuks. Seejärel tutvusin kaubamärkide ja hindadega ning tellisin endale Admira Concerto e-poest (http://www.millennium-music.com/acatalog/Admira-Concert-Guitars.html), Admira pille saaks ka Tallinnast Kaupmehe tänavalt, aga hind tunduvalt krõbedama hinnaga. Olen valikuga väga rahul ja jään selle pilli juurde ning ei oskaks midagi enamat tahtagi.

  2. Tore, et oled valikuga rahul! Eks nende Eesti hindadega on tõesti nii, et nad on laia maailma omadest kallimad, aga ega kedagi süüdistada ei saa, sest müügimahud on nii väikesed, et vastasel juhul meil polekski neid poode ja sellist majandusharu nagu pillikaubandus :)Mängija selle peale loomulikult mõtlema ei pea – oluline on leida pill, mis vastab vajadustele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also