Teisipäev, aprill 23 2024

Maikuu vältel on noortel bändidel võimalus end proovile panna üle-Eestilisel konkursil Red Bull Tourbus. Hetkeseisuga on registreerunud 71 bändi, kellest üheksal on võimalus jagada Tourbusi lava juba tuntud tegijatega nagu August Hunt, Epordwerk või Outloudz. Nende üheksa seast valib rahvas välja kolm kollektiivi, kellel on ainulaadne võimalus esineda Eesti suurimal rokifestivalil Rabarockil.

Outloudzi liider Stig Rästa, kes on Red Bull Tourbusi üks peaesinejatest arvab, et parim viis kuidas uuel ja veel tundmatul bändil endale nimi teha, on osaleda mõnel noortebändi konkursil: „Tuleb teha piisavalt head muusikat, küll siis tekib ka kuulajaskond” lisab ta. Stig on Outloudziga ka ise näiteks Eesti Laulu konkursist osa võtnud. „Kuna üritus on väga populaarne, siis teeb sellel konkursil osalemine bändi suhteliselt lihtsalt tuntuks kogu Eestile. Lisaks annab see hea kogemuse kuidas otse-eetris esineda ning  palju häid ja vajalikke tutvusi.”
Outloudzil liider hoiab end kursis Eesti uute tegijatega, talle on jäänud silma näiteks Tenfold Rabbit ja Sibyl Vane, kes mõlemad osalesid Noortebändi konkursil, seega konkurssidest osavõtt toob kindlasti tuntust ja avab uksi.
Suuri tulevikuplaane Outloudz ette ei tee: „Bändi viisaastakuplaani ei ole. Tuleb teha lihtsalt võimalikult palju head ja endale meeldivat muusikat, küll siis need lavad ja festivalid ka tulevad,” arvab Stig Rästa.

Red Bull Tourbus´i registreerimine läheb lukku 25. aprillil. Žürii liikmeteks on Danel Pandre (Rabarock), Andres Vaab (Red Bull), Gunnar Viese (Rock Cafe) ja DJ Quest (R2/Emerald City), kes valivad välja 9 parimat. Need üheksa jagatakse kolmeks ning edasi lähevad nad Pärnusse, Tallinnasse või Tartusse tuurile. Tuuripeatustel otsutab rahvas detsibellimõõtja abil, kes on iga linna parim ja läheb Rabarockile esinema.

Red Bull Tourbus kontserdid on tasuta:

4. mai kl 19.00 Pärnu Port Arturi ala – peaesineja August Hunt
9. mai kl 19.00 Tallinn Tammsaare park – peaaesineja Epordwerk
10. mai kl 19.00 Tartu Keskpark – peaesineja Outloudz

Registreerimine: www.redbull.ee/tourbus

Previous

BändCämp − loominguline tee läbi muusika

Next

Andres Roots Roundabout esitleb plaati

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also