Pühapäev, mai 19 2024

Sel nädalal annab Tartu trio Andres Roots Roundabout nelja päevaga neli kontserti Liverpoolis, Stockportis ja Manchesteris ning salvestab akustilise raadiosessiooni Stockporti Pure FM-i saate Roots & Fusion jaoks, mis saab tagantjärgi kuulatavaks ka üle interneti.

Foto: Leif Laaksonen

Ansambel sõidab Inglismaale kevadisel EP-l „Electric Dixieland” kuuldud instrumentaal- koosseisus, kuhu kuuluvad Andres Roots (kitarr), Martin Eessalu (kitarr) ja Raul Terep (trummid). Kontserdid on: 27.09 Liverpooli klubis Lomax, 28.09 Stockporti klubis Blue Cat Cafe, 29.09 Manchesteri Chorltoni linnaosa klubis Dulcimer ja 30.09 Manchesteri
kunstifestivalil Didsbury Arts Festival.

Käesoleval aastal on Andres Roots ja/või Roundabouti eri koosseisud juba esinenud Le Blues Autour du Zinc festivalil Prantsusmaal, Stompin’ At The Savoy, Kaavi Blues, Leppävirta Blues Picnic ja Louisiana Cajun Party festivalidel Soomes ning Fontaine Festivalil Lätis – aga näiteks ka meie oma Jazzkaarel, Augustibluusil, Ugribluesil ja Pärnu Bluusipäevadel. Ansambli UK-tuuri toetavad MTÜ Eesti Muusika Eksport ja Eesti Autorite Ühing.

Ansambli viimane album „Leigh’s Spider Jam” ilmus 2011. aastal, tänavu on lisandunud EP „Electric Dixieland” ja koostöös Läti bändiga El Trio Augustibluusiks valminud singel „Solitaire”, samuti on Roots külalisena kaasa teinud Soome ansamblite Dortmunder ja Black Bay Zydeco Stompers salvestistel. Uut täispikka plaati on oodata 2013. aastal, enne jõule võib aga loota singlit koos Briti suupillivirtuoosi Steve Lury’ga, kes tuuritas suvel Roundabouti ridades nii Eestis kui Soomes.

Oktoobri lõpust hakkab Roots õpetama slaidkitarri sügisel Tartusse kolinud Kitarrikoolis.

Previous

Burnsi kitarrid − briti stiil

Next

Argo Valsil ilmus singel „Tsihcier”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also