Neljapäev, juuni 13 2024

Kolmapäeval, 1. augustil algab Toompeal Luscher&Matieseni terrassil neli päeva kestev soomeugri bluusi festival Ugriblues. Kui geograafiliselt on esinejate valik üsna täpselt piiritletud, siis žanriliselt on kaetud pea kogu bluusimaastik folgist roki- ja svingist pungini.

Festivali peaesinejaks on USAst Nepaalini loorbereid lõiganud Soome alternatiivbluusi lipulaev Black River Bluesman & Bad Mood Hudson, kes astuvad laupäeval üles koos Soome impressionistliku slaidkitarri-duoga Devil Box. Põhjanaabrite juurest on tulemas veel vanakooli rütmibluusi viljelev Famous Boogiemen, kes esitleb reedel oma värsket albumit “You Don’t Love Me”, millel lööb kaasa ka 1960tel Albert Järvineniga Soome esimese bluusibändi HARP asutanud suupillimängija Sonny Boy Magnusson.

Teine reedeõhtune bänd on klassikalist bluusrokki mängiv Eesti/Austraalia koosseis The Rude Grooves. Neljapäevase kava eest vastutavad psühhedeelselt svingiv Andres Roots Roundabout ning Eurovisiooni-staarist sõnameister Aapo Ilves, festivali avapäeval aga pakuvad maalähedast kuulamist bluusi eestikeelse luulesõnaga siduv Rääma Blue ja soome-roki mõjudega kantribluusi esitav MOduo.

Kontserdid on osa üritustesarjast Lustid 2012, algavad õhtuti kell 19 ning lõpevad hiljemalt kell 23.
Sissepääs on tasuta.

Previous

Folk - laupäev

Next

Kosmofon & Tartu Popi ja Roki Instituut

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also