kuidas soologa kymnesse panna
Kuidas hoida fookust?

Novembris 2010 ilmus Kitarrikooli foorumisse selline kiri:

“Tere kitarrirahvas!

Olen üks laisk peaaegu 15 saamas nooruk, kes tahab väga kitarriga tegeleda. Pole üldse nagu viitsimist, võiks kuskilt inspiratsiooni saada. Endale on soetatud el. kitarr, kui ka akustiline. Kas on võimalik selle probleemiga tegeleda? Või peab lihtsalt asja kätte võtma, ja tegutsema hakata.

Tervitustega,
Aaron.”

Iseenesest viisakas kiri, aga oma vastuolulise info tõttu (tahab, aga ei viitsi:) põhjustas nii mõnegi pisut iroonilise kommentaari. Ma ei osanud ka midagi mõistlikku öelda ja pakkusin järgmist kihlvedu: annan tasuta Kitarrikooli õpiku ja netikooli komplekti, kui Aaron teeb 6 kuuga Kitarrikooli netikursuse läbi. Ta võttis pisut mõtlemisaega ja oligi nõus. Kaotuse korral oleks pidanud ta õpiku ära ostma. Saatsin õpiku ja plaadi teele ning meie diil jõustus. Siiamaani sai teemat Kitarrikooli foorumist jälgida, aga mis juhtus edasi ja kuidas lugu lõppes?

Samal päeval, kui õpik postiga kohale jõudis, salvestas Aaron esimesed harjutused, kuid siis tekkis õpingutesse paus… Mõne aja pärast tuli jälle terve ports harjutusi ja lõpuks koguni kolme viimase taseme harjutused korraga. Kaks kuud jäid veel varusse, nii et pole kahtlust, et Aaron selle kihlveo võitis. Siin ka tema enda kommentaar, mida palusin:

“Niisiis, alustasin oma kitarriõpinguid juba ammu, kuid alles novembri keskel võtsin ennast kätte ja alustasin kitarrikooli õpingutega. Sõlmisin Kristoga kokkuleppe, et kui läbin kuue kuu jooksul kitarrikooli kursuse, saan õpiku ja CD tasuta.
Esimene tase sai valmis esimesel õhtul, teiste tasemetega läks väga kaua aega, kuna ei olnud viitsimist.
Siis kui möödus kuu, kaks, võtsin uuesti kitarri kätte ja alustasin salvestamisega. Ning kuni saabus märtsi kuu, olin pabinas, et pole enam palju aega jäänud. Uurisin natuke harjutusi, ning alustasin mängimisega. Üks päev läks aega, mil sain VI – VIII taseme lood selgeks. Saatsin ära, ning sain meeldivat tagasisidet.

Aitäh Kristo!

Aaron”

Mina omalt poolt ütleks, et pea kõik harjutused olid väga korralikult mängitud ja isegi kui materiaalne võit polnud selle kihlveo puhul suur, sai ta korraliku ülevaate akordide maailmast. Kuid tuletame meelde, et jutt algas laiskusest. Kas võiks nüüd arvata, et laiskus on võidetud? Ei usu 🙂 Aga kui inimene suudab end eesmärgi nimel kokku võtta, siis ehk polegi asi laiskuses, vaid väljakutset pakkuvate eesmärkide puuduses.

Kuidas sina harjutamiseks motivatsiooni leiad?

Previous

Lahtiste uste päev Kitarrikoolis 2011

Next

Kitarrikooli jämmiklubi alustas

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also