Pühapäev, juuli 14 2024

30. novembril 2017 annab kitarrivirtuoos Luca Stricagnoli oma esimese kontserdi Tallinnas Vabal Laval.
„Luca Stricagnoli on üks kaasaja põnevamaid tegijaid akustilise kitarri maailmas. Luca Stricagnoli ületab akustilise kitarri harjumuspäraseid piire, kohandades pilli oma lemmikžanritega popist rokini, tuntud filmimeloodiatest omaloominguni,” kui tsiteerida CandyRat Records’it.

Luca sündis Vareses, Põhja-Itaalias. Ta alustas juba varases lapsepõlves kitarrmänguga ja 10aastasena hakkas võtma kitarritunde. Üha enam köitsid teda mittetraditsioonilised kitarritehnikad, ta eksperimenteeris palju ning katsetas kitarrimängu koos teiste instrumentidega. Luca saavutas kiiresti edu ja teda märgati. Ta võitis mitmeid talendikonkursse ja sai 22aastasena üheks esimesteks noortest Itaalia kitarristidest, kellele pööras tähelepanu tuntud Ameerika kitarrilabel CandyRat Records.

Tõeline läbimurre toimus aga 2015. aasta veebruaris, kui Luca avaldas oma versiooni tuntud AC/DC hitist „Thunderstruck”. Kuu ajaga jõudis YouTube’is vaatajate arv 2,5 miljonini ja Facebookis 4 miljonini. Noor kitarrist külvati üle esinemiskutsetega ja 2015. aasta septembris sõitis Luca oma esimesele ringreisile Inglismaale ning sai kõige enam kajastatud kitarristiks ülemaailmsel kitarrifoorumil „London Acoustic Guitar Show 2015”.

Lisaks piire ületavale tehnikale köidab Luca publikut oma noorusliku itaaliapärase sarmiga, muutes iga oma liigutuse, noodi, sõna või naeratuse unustamatuks etenduseks. Ta on võimeline mängima üheaegselt kahte, kolme või viit kitarri ning kasutab kitarrimängus isegi jalgu. Legendaarne Stanley Jordan (nelja Grammy nominent) on ütelnud, et Luca on laiendanud fingerstyle’i mängutehnika fingerfootstyle’i tehnikaks.

Luca Stricagnoli kontserdi piletid on saadaval Piletilevis.

Previous

Jakob Bangsø esineb Pärnus ja Tallinnas

Next

Jaak Sooäär: „Bach ja Monk” @Esmaspäevaõhtune Jazziklubi

Check Also