Esmaspäev, juuli 15 2024

Täna, 18. juulil kell 19.30 algab Toompeal Luscher&Matieseni terrassil festival Ugriblues – avaõhtul astuvad üles Ismo Haavisto & Andres Rootsi kvartett austuskontsertiga Muddy Watersile, kelle sünnist möödus tänavu 100 aastat, ning bluusroki-trio Three Leg Dog. Festivali avasõnad lausub USA diplomaat Alison E. Davis.

Honey B Kuloniemi

Reedel, laupäeval ja pühapäeval jätkuvad bluusikontserdid Toompeal, Noblessneri sadamas ning Viimsi rannarestoranis Paat; reedel ja laupäeval peetakse Von Krahlis ka festivali ööklubi, kus jämmid kestavad hommikutundideni. Tänavuse Ugribluesi peaesinejateks on ansamblist Honey B & T-Bones tuntud Soome duo Honey B & Kuloniemi ning lahetagune rokilegend Tuomari Nurmio.

„Esa Kuloniemi on festivali jaoks väga tähtis mees – lisaks tegevusele mullu 30. juubelit tähistanud ansamblis Honey B & T-Bones on Esa peaaegu sama kaua teinud Soome raadio bluusisaateid, mida kuulates nii mina kui festivali peakorraldaja Peke Eloranta üles kasvasime, nii et ilma temata võiks Ugribluesi üldse mitte olla,“ ütles festivali programmijuht Andres Roots. „Noblessneris annavad Esa ja Aija „Honey B“ Puurtinen poolakustilise duokontserdi, mis on täiesti erinev mullu Haapsalus kuuldud HBTB setist.“

Tuomari NurmioVeel saab nädalavahetusel kuulda 1966. aastal Soome esimese bluusibändi Harp asutanud suupillimängijat Sonny Boy Magnussoni ansambliga Famous Boogiemen, Tallinna rockabilly lipulaeva Mary Ann & The Tri-Tones, Shoti-USA-Soome ansamblit Robbie Hill & The Blue 62’s, buzuki, dobro ja kontrabassiga soomekeelset folkbluusi viljelevat Jari Rättyä & Käärmekeitto’t, pikka aega Candye Kane’i, Lazy Lesteri ja Otis Grandiga tuuritanud Olli Ontroneni ansambliga Mighty Shitty, Tartu bluusigurude uut projekti Cathouse Radio ning verinoort Pärnu duot Fredi & Siim.

Kontserdid Luscher&Matieseni terrassil on pealtvaatajatele tasuta, Noblessneris, Paadis ja Von Krahlis maksab ühe õhtu pilet 5 eurot. Noblessneris ja Paadis on võimalik lunastada ka kolme päeva pääse, mille hind on 10 eurot.

Lisainfo ja täpne kava:
http://ugriblues.blogspot.com/

Previous

Jason Carter (UK) tuuritab taas Eestis

Next

Võrtsjärve II Purjefestivalil annab kontserdi Venemaa kitarrivirtuoos Anastasia Bardina

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also