Pühapäev, mai 19 2024

kuidas kidramängu õppimisel kümnesse panna?Kitarriõpilased (ja igasugused õpilased) jagunevad kaheks: ühed õpivad omal soovil ja teised kellegi teise soovil. Viimane ei kehti ainult laste kohta, vaid ka nende kohta, kellel on mingil põhjusel vaja midagi tõestada või kellelegi näidata. Siiski pidasin siin peamiselt silmas lapsi, kes käivad kitarritunnis vanemate soovil.

Need, kes õpivad omal soovil, tahavad alati saavutada kiiret tulemust. Loogiline – nende huvi pole mitte olla kitarriõppija, vaid nad tahavad juba osata kitarri mängida. Seega on kõikide omal soovil õppijate kõige levinum küsimus: “Kui kiiresti ma mängima õpin?”. Eks nendest küsimustest oli ka ajendatud Kitarrikool.ee kiirkursuse DVD pealkiri. Kui inimesed tahavad kiiresti õppida, siis pole mõtet neile rääkida, et see on keeruline ja võtab palju aega. Eks igaüks taipab seda peagi isegi, et nagu spordiski, ei juhtu ka kitarrimängus miskit üleöö.

Kõige lühem kitarritund, mille jooksul pidin inimestele midagi nullist õpetama, oli planeeritud ja kestiski vaid 5 minutit. See oli Kanal 2 mingis naistesaates. See ei läinud väga hästi, sest aega oli tõesti liiga vähe. Nüüd sel nädalal pakuti eksperimenti, kus ajakirjanik õpiks kitarri tund aega ja siis oleks midagi juba ette näidata. See on juba realistlikum, kui arvestada, et Kitarrikooli baaskursuse esimene tund kestab ka umbes tund aega ja selle lõpuks on õpilane ära mänginud ühe helirea ja mõned lihtsad meloodiad ning teinud seda konkreetses rütmis.

Vastus pealkirjas esitatud küsimusele ja ilma keerutamata: “Tavaline inimene, alates 12ndast eluaastast kuni 70-ni õpib korraliku metoodika ja asjatundliku juhendamise abil 2 kuuga ära põhilised akordid ja suudab mängida piisavalt palju rütme, et hakkama saada seltskonnalaulude ja lihtsama roki ja bluusiga.”

Kui kiiresti sina jõudsid nii kaugele, et suunurgad ülespoole keerasid ja mõtlesid endamisi, et “nüüd juba midagi oskan” ?

Previous

Kitarrikooli plaanid Frankfurdi muusikamessiks

Next

Raamatud kitarridest ja kitarristidest

2 comments

  1. pärast dvd kättesaamist tõusid kohe suunurgad üles :P. aga pärast 2 -te päeva tundus et juba oskan midagi :). nüüd olen juba 4 nädalat õppinud ja vähemalt 2 korda dvd läbi harjutanud .

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also