Esmaspäev, mai 20 2024

kitarriajakirjadKitarrifännid saavad enamasti infot veebist ja kitarriajakirjadest. Eestiski saab osta mõningaid ingliskeelseid ajakirju. Minul on tellitud “Guitarist” ja sõprade pool ja Muusikaakadeemia raamatukogus saan lugeda ka ajakirju “Guitar Techniques”, “Classical guitar” ja “Guitar Review”. Viimast vist enam ei tellita EMTA raamatukokku, aga vanemad numbrid on olemas ja seal võivad lugemas käia kõik soovijad.

Kes tahab aga asjaga süvitsi minna, tunneb ehk huvi kitarriteemaliste raamatute vastu. Neid on palju ja ilmub pidevalt juurde. Suures osas on tegemist elulooraamatutega ja rokk-kitarristide elulooraamatud ei pruugigi väga palju kitarridest rääkida. Küll aga on kitarr kesksel kohal klassikalise kitarri mängijate elulooraamatutes. Soovitan siin enda poolt raamatuid, mille lugemist ei ole kahetsenud ja mis on minu teadmisi nii mõneski erialases aspektis ootamatute nurkade alt valgustanud:

Tony Palmer. “Julian Bream: A Life on the Road”. Nagu pealkiri ütleb, on see raamat läbi aegade ühest kuulsaimast kitarrististist, inglasest Julian Breamist, kelle elu polegi rock’n’rollist liiga kaugel olnud 🙂 Mõnus lugemine.

Stuart Button. “Julian Bream: Foundations of a Musical Career”. See on veidi spetsiifilisem raamat, aga hästi huvitav neile, kes tahavad teada, mis asi see klassikaline kitarri ikkagi on. Tuleb välja, et seda polegi alati olemas olnud! Rock oli ikka enne. Ja nii mängis Bream nooruses ka kõike muud kui klassikat ja kõike muud kui kuuekeelseid kitarre, sest ka see polnud standard.

Andres Segovia. An Autobiography of the Years 1893-1920. See on selline romantiline raamat DIY karjäärist. Kahjuks hakkas vana nii põhjalikult peale, et ei jõudnudki selle seeriaga kaugemale.

Piirdun praegu siin nende kolmega ja ootan Sinu soovitusi ja lugemiselamusi! Tingimuseks on, et raamatus peab kesksel kohal olema kitarr. Paljudes bändiraamatutes pole, aga ehk mõnes siiski on?

Previous

Kui kiiresti on võimalik kitarri mängima õppida?

Next

Kitarrimäng ja keha

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also