Laupäev, juuni 22 2024

Sten Valdmaa on vabakutseline trombonist, funkmuusika entusiast.

Siim Aimla Funk Bändi trombonist/asjaajaja, ERHLi juhatuse liige.

Sinu senistele tegemistele on lisandunud ka festivalikorraldaja amet. Räägi, palun, kuidas mõte oma festivali vedada sündis, tutvusta festivali tiimi ja toetajaid.

Mõte sündis koos Petteri Hasaga teha omanäoline festival. Kuna meid mõlemaid ühendab funkmuusika huvi ning kahjuks just uusi artiste Eestisse nii väga tihti ei satu. Sellest siis tuligi teha idee oma festival. Festivali nimi FinEst tulebki Finland ja Estonia algustest. Idee teha festival kahes kohas tuli sellest, et Petteri on Storyvilles programmijuht. Storyvillest on saanud Soome poole peal hea baas. Festivali esinemised toimuvad Töölö restoranis, afterparty Storyvilles. Eestis Jaik (endine Vaba lava) laval ja Tartus Alexela Loomelava (endine Atlantis). Festivali tiimis on hetkel August Skjoldby, Silver Tambur, Petteri Hasa, Marek Ellermaa, Henri Roosipõld ja Emily Aalde. Toetajaid on erinevaid, kellest suurematena tooksin välja: Go Hotell Shnelli, Orelo, V Spa. Samuti on rida koostööpartnereid, kellest  siinkohal olgu välja toodud Jaik, Alexela Loomelava, Sound House.

Töölö restoran Helsingis
Storyville Džässiklubi Helsingis

Eestis on rõõmustavalt palju funkymuusika austajaid ja huvilisi, tugevaid ja omanäolisi kollektiive. Ja oma saatkondki– Estonian Funk Embassy. Keda festivalil neist näeb?

Seekord astub lavale uus kollektiv Estonian Funk Unit, kes teevad kummarduse Marju Kuudile ja Jaan Kumanile.

Estonian Funk Unit (EFU) on uus funkmuusika üksus skeenel. Tallinnas baseeruv grupp kavatseb luua kuldstandardi kokkumängus. Selleks on muusikalised juhid Artis Boris ja Kris Dén kokku kutsunud muusikute koorekihi. Sihitakse virtuoossust nii stuudios kui kontserdil. Lisaks rütmigrupile sisaldab EFU 10-pealine tuumik ka torusektsiooni, perkussiooni ja isegi harpejj mängijat. Erinevate kavade esitamise jaoks hakatakse lisaks kutsuma lauljaid nii Eestist kui mujalt.

Rohkem infot siit

Logo autor Emily Aalde

Kes maailmanimedest osaleb?

Euroopa BigBändide lipulaev Norbotten BigBand koostöös instrumentaalfunki esindaja Nine Sparks Riots’iga. Itaaliast tuleb kitarrivirtuoos Giacomo Turra keda olen kindel näeme lähi aastatel palju suurematel lavadel kui teda seni on nähtud. Siinkohal peangi mainima, et eelkõige tahame tuua just neid bände, kes alles koguvad kuulsust. Hea näide on festivalil mänginud Philip Lassiter, kes mõned kuud hiljem mängis North Sea jazzi suurel laval.

Norrbotten Big Band Foto Johan Saarela
Giacomo Turra Foto erakogust

Kas festivalikorraldustiim vajaks veel ka tehnilisi vm abikäsi?

Vabatahtlikke on alati vaja, kes tahaksid Eesti funkikultuuri arendada. Hetkel on enam vaja toetust veidi soikku jäänud Hooandja kampaaniale.

Kas esinejad on kõik juba välja hõigatud või midagi jääb saladuseks ja üllatuseks ka?

Tuleb veel üllatusi just Estonian Funk Embassy poolt.

Previous

MUUSIKUD MUUSIKAST: Peedu Kass

Next

MUUSIKUD MUUSIKAST: Jüri Rosenfeld

Check Also