Laupäev, juuni 22 2024

Džässkitarrist Jaak Sooäär esines koos Leedu bass-saksofonisti Liudas Mocunasega Londoni džässifestivalil, kus publik Baltimaade duo soojalt vastu võttis.

Baltimaade džässigurud Jaak Sooäär ja Liudas Mocunas esinesid improviseeritud etteastega Londonis tuntud džässiklubis Vortex.

“Džässmuusika üsna palju või peamiselt ikkagi improvisatsioonil põhineb. Arvan, et see, mis täna toimub, toimub kohapeal. Ütleme, et väga palju ette ei tea,” ütles Sooäär enne esinemist.

Džässmuusika ürituste organisaator Nod Knowles tunnistas, et talle meeldis Sooääre kitarrimäng väga. “See oli nii vaba ja pulbitses ideedest,” selgitas ta.

Džässmuusik Django Batesi mänedžeri Jeremy Farnelli sõnul meenutab Sooäär talle prantsuse kitarristi Marc Ducret. “Ma arvan, et nii Jaak kui ka Marc püüavad leida viise, kuidas instrumenti edasi viia. Nad kasutavad kummalisi ja veidraid helisid väga sarnaselt sellele,” märkis Bates.

Sooääre talendist annab aimu ka see, et ta valiti hiljuti Euroopa džässiajakirjanike ühenduse Europe Jazz Media koostatud muusikaedetabeli ladvikusse koos Vene saksofonisti Aleksei Krugloviga. Kuigi Londoni festivalile on esinema raske pääseda, siis Sooääre jaoks on see juba teine kord.

Allikas: ERR

Previous

Jimmy Wahlsteen ja Tomi Paldanius kitarrifestivalil TEAS

Next

Noortebänd 2012 võitja − Slippery Slope

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also