Esmaspäev, mai 27 2024

kuressaare laager 2009Õppeaasta saab tasapisi läbi ja neid, kes on seotud koolidega või huviringidega, ootab ees pikem paus. Eks suvel on kindlasti elurütm teine, aga mõne jaoks tähendab see just rohkem aega hobidega tegelemiseks, näiteks kitarrimängu õppimiseks. Üks hea võimalus end ka suvel veidi arendada, on osa võtta mõnest suvisest kitarrilaagrist. Neid on läbi aegade Eestis olnud mitmeid, aga praegu saan rääkida paarist-kolmest:

VII kitarristide suvekooli kohta, mis toimub 1.-6. augustini Põltsamaal. See laager sai asutatud Kitarriseltsi initsiatiivil enam-vähem samal ajal Fiesta de la guitarraga ja toimubki juba seitsmendat korda. Laager toimub koos XVI keelpillimängijate suvekooliga, nii et rahvast on kohal rohkesti. Oodatakse nii klassikalise kui pop-jazz kitarri õpilasi
alates 12.eluaastast  (õppinud  vähemalt 3 aastat). Õpetajad: klassikaline kitarr – Julia Kahro-Reinman, pop-jazz kitarr – Reigo Tõnisson. Registreerimine kuni 1. juunini!

Kidralaager 2010 toimub Kuressaares. Sel aastal 2.-8. augustini. Erinevalt Põltsamaa laagrist on siin kohal nõks vanemad õpilased, tagasi ei aeta ka täiskasvanuid, aga põhiline on hoopis muu. Toimumispaigaks ikka Kuressaare Gümnaasium. Põnevaid jämmimisi hakkab toimuma GoSpa lounge’s ja Sadhu kohvikus. Kitarriõpetajateks sel aastal: Erki Pärnoja, Oleg Pissarenko, Virgo Sillamaa, Karl Laanekask ja Tiit Paulus. Rütmilist mõtlemist ergutab Reigo Ahven ja asju hoiab koos Andre Maaker.

Eesti Etno 2010. See on Viljandi folgile eelnev nädalane laager, 16.-21. juuli. See ei ole tegelikult kitarrilaager, see on pärimusmuusika laager, aga kitarrimäng on seal alati tähtsal kohal, nii et rahvamusa huvilistel kitarriõpilastel on seal kindlasti tore ja kasulik käia.

Kusagil nurga taga on igal aastal toimunud ka Patrick Zeoli laager ja võibolla tiksub stiihiliselt edasi ka Vaido Petseri laager, mida küll enam ametlikult ei korraldata. Olen kuulnud veel vähemalt 5-st laagrist, aga ei leia infot. Kui tead, midagi, anna teistele ka teada!

Previous

Eesti esimene suur kitarrikonkurss - Tallinn 2010

Next

Miks kitarrid katki lähevad?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also