Laupäev, juuli 13 2024

International Youth Guitar Competition "Tallinn 2010" logo12.-16. juulini toimub kitarrikonkurss International Youth Guitar Competition “Tallinn 2010”. Korraldab Eesti Kitarriselts ja abistavada paljud organisatsioonid ja ettevõtted. Miks selle nii viimasel hetkel välja kuulutame? Sel aastal oleks pidanud siin tegelikult toimuma III baltimaade kitarrikonkurss, mille organiseerimine algas juba aastal 2008, aga nüüd, nädala eest soovisid leedukad (kelle idee see balti konkurss on) mitmeid tingimusi oluliselt muuta. Eestlastel oli siin valida, kas silmad maha lüüa ja papp leedukatele anda ning teha üks järjekordne idaeuroopa sohk-konkurss, kus zhüriis kõik “omad joped” ja grand prix auhinna väärilist lõpuks ei leidugi (sest tegelikult auhinnaraha polegi) või kasutada ära seni tehtud töö ja tulla välja hoopis uue ja parema asjaga.

Tallinn 2010 ootab noori kitarriste Eestist (suur osa eelvoore juba toimunud, aga vanematel on veel võimalusi) ja naaberriikidest. Grand prix on korralik – 2000 eurot ja lähiümbruses sarnast noortekonkurssi ei ole, nii et kui kelleg sõpruskonnas on klassikalise kitarri mängijaid sünniaastaga 1974 kuni 2000 (ja miks mitte ka nooremaid), siis soovitage!

Mis on üldse ühe seesuguse konkursi mõte? Muusikakonkursse toimub tegelikult maailmas palju. Küll muusikakirjutamise konkursse, küll konkursse esitajate vahel. Ega siin asjad iluuisutamisest palju ei erine – on kohustuslikud elemendid, tehniline sooritus ja “stiilipunktid”. Ikka keegi armastab vaielda kitarrikonkursside vastu ja leida, et musa pole sport. Noortele on aga see üks võimalusi oma arengut suunata, tavalisest objektiivsemat tagasisidet saada, end teistega võrrelda ja tegelikult ka oma karjääri juhtida, sest pea kõik kontsertesinejad on omal ajal konkurssidel edukalt esinenud.

Eestis toimuvad praeguse seisuga sellised rahvusvahelised kitarrisündmused: Fiesta de la guitarra, Tallinna Kitarrifestival, Viljandi Kitarrifestival, mainitud kitarrikonkurss Tallinn 2010.  Seda polegi vähe ja loodan, et peagi kasvab ka Eesti Muusikaakadeemias kohalike kitarritudengite arv! Kes iganes on huvitatud kitarristikarjäärist, siis praegu on õige aeg tegutseda, igal pool on katsed ukse ees!

Previous

Tehnika arendamine vs säilitamine

Next

Kitarrilaagrid - võimalus suvel oma mänguoskusi parandada

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also