Neljapäev, juuni 13 2024

esikaas12. veebruaril 2014 ilmub CD-plaat “Minu laulu pidu”, millel muusik Andre Maaker esitab laulupidude laule akustilisel kitarril. Kava sai kokku nendest lugudest, mida on laulupidudel esitatud ja mis on kitarristile kõrva jäänud. Nii on plaadile salvestatud laul “Sind surmani” (A.Kunileid/L.Koidula), mis kanti ette juba esimesel üldlaulupeol 1869. aastal Tartus, aga ka 2014. aasta laulupeo jaoks kirjutatud nimilugu “Puudutus” (T. Kõrvits / K. Ehin).

Laulud kõlavad kammerlikus seades akustilisele kitarrile. Kitarriseaded on Maakeri enda loodud, sidudes endis nii uut ja vana, selget kompositsiooni ja vaba improvisatsiooni, suursugust marssimist ja vaikset hõljumist.

Andre Maaker selgitab: “Mulle on ikka oluline olnud see, mis toimub minus endas. Tihtilugu aga jääb selle toimumise tundmine ja tajumine tahaplaanile, sest kiiret tegutsemist nõuavad piimapuder, teedeehitus, pensioniea tõus, libeduse tõrje, pangalaenu makse, sõjaline sekkumine, torustiku leke, tolmuimeja toru, tähtaja ületamine, ESM, FIFA, NATO, EMTA, WTA…”

Plaadi ülevaade:

Plaadiesitluskontserdid toimuvad 12.−22. veebruaril üle Eesti (12.02 Rapla kultuurikeskus; 13.02. Kloostri Ait, Tallinn; 14.02. Anija mõis, Harjumaa; 15.02. Rae vana koolimaja, Vaskjala, Harjumaa; 19.02. Võru kultuurimaja Kannel; 20.02. Viljandi muusikakool; 21.02. Tartu laulupeomuuseum; 22.02. Loona mõis, Saaremaa).

Kuula ka plaadi avalugu:
https://soundcloud.com/andremaaker/andre-maaker-sind-surmani-2014

andre-maaker_plakat

Previous

Koolitusprogrammi “Kitarrimängu ja loovuse arendamine muusikatunnis” VI sessiooni tunniplaan

Next

GALERII: Eesti Muusikaauhinnad 2014

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also