Kitarrimuusika salvestamine kodus


Recording the Guitar

Mõni aeg tagasi pidi sul aega ja raha olema, et panna kinni aeg helistuudios ja salvestada oma ideed seal. Need ajad on märkamatult mööda saanud. Mida väiksem bänd, seda tõenäolisem, et saad ise üht-teist ära teha. Siin väike nimekiri tööriistadest, mida kitarri salvestamisel kasutan.

1. Arvuti. Iga vähegi kaasaegne arvuti saab hakkama. Mina kasutan vana MacBooki, mille enda helikaart on üsna piisav mitmeks asjaks.

2. Helikaart. Mina kasutan Yamaha Audiogram 3 line in’i jaoks ja  Zoom H-2 kui on vaja sündmuskohal käia.

3. Tarkvara audio-info redigeerimiseks. Tasuta Audacity on üllatavalt hea asi ja areneb pidevalt. Kui sul on vaid 1-2 instrumenti, saab Audacity sellega kenasti hakkama.

4. Muusikaproduktsiooni tarkvara. Audiogramiga on kaasas Cubase aga Mac’i enda tasuta Garage Band on ka super. Kui sul on raha, siis miski pole parem kui Logic.

Nii ongi. Kui sul on kasvõi osa neist tööriistadest, saad ise demosid salvestada või isegi plaate teha. Kõik sõltub sinu muusikastiilist ja pillide hulgast. Vokaali jaoks vajad head mikrofoni ja trummide salvestamine on juba keerulisem. Minu hiljutine plaat Live at Cafe Sadhu on salvestatud just Zoom H2-ga.

See näide siin on tehtud Garage Bandiga: The Resolver. Vahel ma mõtlen

Kuidas sina oma muusikat salvestad?

Previous Veelkord kitarrikeeltest
Next Kuidas moodustada akorde?

8 kommentaari

 1. 4. jaan. 2011

  Tegelikult oleksin võinud veel lisada, et korralikke kõrvaklappe läheb ka kindlasti tarvis.

 2. Priit
  5. jaan. 2011

  Zoom H2 on minu arvates iga senti oma hinnast väärt. Kui norida, siis võiks olla lisatud ka pult, et saaks distantsilt juhtida. Parima hinnaga (alla 211 euro) saadaval Overallis (eelmisel aastal eeldas sealt soetamine küll ootamist, sest tarnega oli probleeme)

 3. Kaupo
  20. märts 2011

  Kui pole Mac’i, siis mida soovitad Logic’u asemel PS-omanikele?

 4. 20. märts 2011

  Logicust on PC-le vanu versioone olemas. Kuid levinud programmid on Cakewalk, mida paljude toodetega tasuta kaasa topitakse, siis Sonar ja Cool Edit.

  Muide, meil on just Kitarrikoolis algamas salvestamise kursus, nii et loodan ise ka asjadest peagi rohkem teada saada: http://www.kitarrikool.ee/salvestamine/

 5. Kaupo
  21. märts 2011

  Priit, Zoom H2 on alla 200€, täpsemalt 179€-ga müügil siin: http://www.pixmania.com/ee/ee/1545779/art/zoom/h2-dictaphone.html
  Kas kellegi on Pixmaniaga kogemusi? Usaldusväärne paik?

 6. 21. märts 2011

  Tellisin just Pixmaniast Kitarrikoolile videoprojektori ja kõik oli hästi: 4 päevaga oli asi kohal ja väikese päringu tulemusena sain ka paberil arve postiga koju. Pooled asjad käisid miskipärast prantsuse keeles, neil pole eestikeelset teenindust. Samas, telefonile vastab inimene korralikus inglise keeles ja on üsna abivalmis, nii et tundus väga mugav. Ja mis seal salata – sama Sony projektor, mille sain nüüd 499.- eest, maksab siin Sonys ca 800.- EUR.

 7. 3. juuli 2011

  Muide, nüüd on Kitarrikoolis toimunud üks salvestamise kursus ja kuna test läks edukalt, tuleb sügisel see õppeaine juba püsival meie tunniplaani:

  http://www.kitarrikool.ee/salvestamine

Leave a reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.