13. juulil Tamperes peetava Louisiana Cajun Party tänavusteks peaesinejateks on Tartu slaidkitarrist Andres Roots ja Soomet kevadisel European Blues Challenge’il esindanud Lahti suupillimängija Ismo Haavisto. Mõlemad astuvad üles majabändi Black Bay Zydeco Stompers saatel ning sama seltskonnaga on plaanis üllitada ka kahe looga promosingel.

Foto: Leif Laaksonen

Rootsi jaoks on sel aastal juba neljas Soome festival: aprillis oli Stompin’ At The Savoy ansambliga Roundabout ning juunis Leppävirta Blues Picnic ja Kaavi Blues Briti suupillimängija Steve Luryga – muusikaleht Jazzrytmit nimetas Rootsi ja Lury ühiseid ülesastumisi nii Leppävirra kui Kaavi tänavusteks tippudeks. Soome bluusiajakiri Blues News pühendas juuninumbris Rootsile neli pikka lehekülge pealkirja all „juurtemuusika sõnumitooja” ning lühema usutluse avaldas ka portaal Blues-Finland.com.

Märtsis veel Prantsusmaa festivalil Le Blues Autour du Zinc kontserte andnud Rootsil ja ansamblil Roundabout on lähikuudel ees sõidud ka Lätti ja Suurbritanniasse: augustis mängitakse Liepaja Fontaine Festivalil, septembris aga antakse MTÜ Eesti Muusika Eksport toel kontserte Inglismaal – muuhulgas salvestatakse raadiosessioon Stockporti raadio Pure FM tarvis ning esinetakse Manchesteris Didsbury Arts Festivalil.

Lähemalt on Rootsi rahvusvahelistest tegemistest juttu ajakirja Kitarr suvenumbri rubriigis „Kitarrisaadik”. Eestis saab ansamblit Andres Roots Roundabout lähiajal kuulda Pärnu Bluusipäevadel, Haapsalu Augustibluusil ning Tallinna festivalil Ugriblues – ja juba sel laupäeval Tartu pubis Illegaard.

.

Previous

Kitarrimängijate suvelaagrid Eestis 2012. aasta suvel

Next

Ajakirja tellimiskampaania - võitjad selgunud!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also