Teisipäev, juuli 23 2024

31. oktoobril avaldab Eestist pärit, kuid erinevates Skandinaavia riikides tegutsev kitarrist Merje Kägu oma esimese autoriplaadi “When Silence Falls”.

Norra plaadifirma Losen Records alt ilmuv album kombineerib jazzi, klassikalise muusika ja minimalismi elemente ning sellel olevad palad kompavad komponeeritud muusika ja improvisatsiooni piiri.

Plaadil olevat muusikat esitab 2016. aastal Göteborgis kokku tulnud seitsmeliikmeline ansambel, mille liikmed on rahvusvahelist päritolu. Koosseisu kuuluvad Merje Kägu (kitarrist, helilooja), Anders Jormin (kontrabass), Jesse Ojajärvi (trummid), Åsa B. Johansson (viiul, vokaal), Leonor Palazzo (tšello), Marina Cyrino (flööt) ja Blanca Sans Ballart (oboe, inglissarv).

Merje Kägu on Göteborgis resideeruv kitarrist, kes on omandanud jazzmuusika bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast ning improvisatoorse muusika magistrikraadi Göteburgi Muusika- ja Teatriakadeemiast. 2016. aastal pälvis Kägu Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia. 

Albumit “When Silence Falls” saab kuulata ja soetada digilevikanalite vahendusel. 

Previous

Paul Neitsov: Siirus on see, mis publikule kõige rohkem meeldib

Next

Hurax - eestikeelse rokkmuusika värske täiendus

Check Also