Üks hea võimalus oma pillimänguoskusi täiendada on õppida kitarriõpiku abil. Õpikuid on aga palju (eestikeelseid kümmekond, aga inglis- ja venekeelseid muidugi sadu) ja palju on neid juba meie poodideski. Kuidas valida õiget ja kui palju õpikuid peaks ühel inimesel üldse olema?

Õpikud võib jagada kolme kategooriasse – 1) algajate õpikud, 2) kindlale stiilile pühendatud õpikud, 3) tehnika arendamise õpikud. Endale sobivat valides mõtlegi läbi, millise kategooria raamatut sul vaja on. Kõige keerulisem on algus ja seega on ise õppides väga oluline leida algajate õpik, millest sa korralikult aru saad ning mis näib progresseeruvat sinu jaoks sobivas tempos. Algajate raamatud võivad ka jaguneda stiilide kaupa ja kuigi teooria on alguses iga stiili puhul sama, on rõhuasetus siiski erinev ja erinevad on ka muusikanäited. Veel jagunevad algajate õpikud lastele ja täiskasvanutele mõeldud raamatuteks ja vahel ei olegi autor sellele korralikult mõelnud.

Kui oled põhitõed juba omandanud, on asi lihtsam, sest sel juhul ei pea õpik sinu jaoks enam kõike ette ütlema, vaid suudad ise ka kaasa mõelda ja analüüsida ning ebavajaliku kõrvale jätta. Siis on mõistlik kasutada kindlale stiilile pühendatud õpikuid (rock, jazz, klassika, flamenco, fingerstyle, blues, country, funk, metal jne). Iga stiil on justkui omaette keel ja seal on kasutusel lisaks erinevatele kitarridele ka väga erinev “sõnavara”.

Tehnika arendamiseks mõeldud raamatud võivad olla universaalsed või samuti kindlale stiilile pühendatud. Mida spetsiifilisema stiili jaoks raamat on, seda täpsemalt on harjutused muidugi suunatud ja seda lihtsamini mõistetav võib see olla.

Kitarriõpikute teema on pikk ja keeruline ning jätkan seda peagi! Seniks vaata Eesti esinduslikumat kitarriõpiku valikut siit.

Jutt kitarriõpikutest sai aprillis 2010 järje.

Previous

Kitarrimängu salvestamine - miks ja kuidas?

Next

Kuidas ja miks kitarril keeli vahetada

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also