pujol guitar schoolJaanuaris alustasin teemat kitarriõpikutest ja siis oli juttu sellest, kuidas endale sobivat õpikut valida. Meeldetuletuseks võid kitarriõpiku valimise teema siit üle vaadata. Kui aga sobiv õpik on leitud, mida siis peale hakata?

Alati on kõige paremad näited pärit reaalsest elust: soome (ja ka maailma) üks olulisimaid klassikalisi kitarriste, Timo Korhonen on öelnud, et võttis kätte ja tegeles Emilio Pujoli kitarrikooliga 3 aastat. Tulemus – mees oskab kitarri mängida. Mitte nüüd ainult selle kolme aasta pärast, aga ilmselt just selle suure tööga kinnistas ta lõplikult oma mängutehnika, millega kõlbab elu lõpuni laval käia. Teine näide on mu enda praktikast – olin juba muusikaakadeemia lõpetanud, kui hakkasin korralikult tehnikaga tööd tegema ja tegin plaanipäraselt tööd Ricardo Iznaola Kitharologusega. Tulemuseks samuti tehnika, mida ei pea häbenema.

Nii et hea õpik ei ole võlurohi. Ta on lihtsalt treeningplaan ja igasugune plaan on parem kui plaani puudumine. Seega – on väga vähe õpikuid, mille järgi tööd tehes asjad paremaks ei lähe. Osade süsteemide puhul lihtsalt juhtub kõik kiiremini, aga lõputult kiirendada selles protsessis midagi ei saa. Kokkuvõttes on järjekindlus see, mis tulemusi annab.

Inimesed on küll natuke erinevad, aga kõige lollikindlam soovitus oleks siiski järgmine: 1) Küsi endalt, millist muusikastiili mängid? 2) Küsi spetsialistilt, mis on selle stiili 3 parimat õpikut 3) Vaata need raamatud läbi, otsusta, mis sulle sobib 4) Tee kõik harjutused läbi ja ära mine edasi, kui asjad pole selged.

NB! Kõik raamatud ei ole õpikud! Hulganisti on olemas väga häid käsiraamatuid, mis lihtsalt kaardistavad vajalikke oskusi, aga ei ütle kuigi täpselt, kuidas neid saavutada. Tihti on jazzi puhul näiteks nii, et valmis retsepte ei ole võtta ja enda treeningplaani koostamine on keerulisem. Aga tehnilise poole pealt ei ole kitarrimäng midagi võimatut – miljonid inimesed saavad sellega ju kenasti hakkama 🙂 Eelis on neil, kel õpiku juurde võtta ka asjalik õpetaja.

Millised on sinu head/halvad kogemused kitarriõpikutega?

Previous

Maailma kuulsaimad kitarrid

Next

Kitarrimäng ja muusikateooria

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also