Karlsson: “..ma olen tark, parajalt paks mees oma parimates aastates.”
Väikevend: “Millised need parimad aastad on?”
Karlsson: “Kõik!”

Selleks, et kitarri mängima õppida, ei pea tark ega paks olema (kuigi mõlemad tulevad kasuks) ja parimad aastad on samuti kõik. Palju oleneb eesmärkidest: klassikalise kitarri mängutehnika omandamise aeg on ja jääb 16 aastat ja hea, kui ikka 6-7 aastaselt pihta hakkaks. Aga on ka lugusid inimestest, kes alustavad 18- või koguni 27-aastaselt ja saavutavad väljapaistvaid tulemusi. Rohkelt on muidugi ka neid, kes alustavadki 6-aastaselt, aga kuna teevad seda vanemate soovil, siis me neist rohkem ei kuule.

Kitarrikooli grupikursustel käib inimesi, kel vanust kuni 65 a. Kõige noorem osavõtja on olnud 5-aastane ja kuna tegemist oli erakordselt targa lapsega, sai ta isegi poolte asjadega hakkama. Netikursustest võtab praegu osa üks 79-aastane iirlane ja 65+ eestlasi on kah katsetanud.

Võrdlen kitarrimängu tihti spordiga ja see sobib siingi: kui õigel ajal pihta ei hakka, siis olümpiale ei lasta, aga tervisesporti võib teha iga kell 🙂 Siin väike video minu tollal 2.5 aastase tütre Katariinaga, kellega käisime 2010 suvel esimest korda kitarrikontserdil, mille järel ta endale Kitarrikoolist 1/4 suuruses kitarri nuias. Panin selle “open D” häälestusse ja nüüd ta tõmbab iga päev hea meelega lahtisi keeli ja laulab midagi:

Previous

Kitarrikooli ruumid hakkavad valmis saama

Next

Kuidas pesupoest sai Kitarrikool

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also