Kolmapäev, juuni 19 2024

Eesti kontekstis fenomenaalse rahvusvahelise läbilöögi teinud ansambli Ewert and the Two Dragons kitarrist Erki Pärnoja on jõudnud pikemalt kontsertuurilt tagasi kodumaale ning jagab Kitarri lugejatega värskeid muljeid.

erki-parnoja-w
Tekst: Andri Riid

Foto: Kris Moor

Pärnoja on pärit Sindist, kodust, kus hoolimata sellest, et keegi polnud professionaalne muusikainimene, leidus palju erinevaid muusikariistu. Mingist ajast hakkas kodust läbi käima ka väga palju kitarre, sest Erki onu, Tuberkuloitedist tuntud Indrek Raadik, kellega Erkil on vaid üheksa aastat vanusevahet, oli oma bändiga seal asjatamas. „Kui Tuberkuloitedi liikmed läksid linna peale sööma, siis see oli minu hetk, et pillid kotist välja võtta ja nendega peegli ees tsirkust teha,” muigab Erki.

Pille – isegi mitte keelpille, vaid vaskpuhkpille – hakkas Erki mängima orkestrites. Ühest sellisest orkestrist sugenes tutvus tulevase Draakonite trummari Kristjan Kallasega: „Kohtusime üle-eestilises orkestris, kus mina mängisin metsasarve ja tema klassikalisi löökpille. Hiljem hakkasime orkestrilaagrites vabal ajal „viilima” – mina mängisin elektrikitarri, tema trummikomplekti. See oli juba aeg, kui me mängisime mitmes punkbändis.”

Loe edasi ajakirja kevadnumbrist (Kitarr 10/2014)

Vaata ka videokatkendit:
)

Previous

Sugulaspill teorb

Next

Mattias IA Eklundh – kõigi maade kidrafriikide kelmikas iidol

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also