Neljapäev, juuni 20 2024

Reedel, 28. juunil kell 17.30 toimub Tartu ajaloolises vaksalihoones rongiluuleõhtu “Teie pilet?”. Esinevad Mihkel Kaevats & Mathura, muusikat teevad Andres Roots & Peeter Piik.

Andres Roots

Rongiluule on jõudnud 5. valikuni, ning nagu siiani ikka, on silmas peetud demokraatlikku põhimõtet − esindatud on erinevad generatsioonid, erinevad loomelaadid, erinevad sood. Edelaraudtee rongide akendelt saab sõitmise ajal lugeda Nikolai Baturini, Priidu Beieri, Piret Bristoli, Aime Hanseni, Viiu Härmi, Mihkel Kaevatsi, Urve Karuksi, (:)kivisildniku, Maria Lee ja Mathura luuletusi. Esindatud on nii loodusluule, armastusluule kui linnaluule, on nii pillavat elutunnetust kui vaikseid mõtisklusi.

Näituse “Tartu kultuurirahvas” avamine

Laupäeval, 29. juunil kell 14.00 avatakse Tartu linna päeva raames Eesti Kirjandusmuuseumi seinal Alar Madissoni fotonäitus “Tartu kultuurirahvas”. Sõna saavad Tartu linna esindaja, Eesti Kultuuriloolise Arhiivi (EKLA) juhataja Vilve Asmer ning loomulikult fotode autor. Kohaletulnuid kostitab muusikaga bluusikitarrist Andres Roots. Näituse avamisele järgneb Kirjandusmuuseumi sisehoovis Jaan Kaplinski ja Hellar Grabbi kirjavahetuse “Sõprade kirjad on su poole teel” (Litteraria nr 26) esitlus, kus vestlevad Jaan Kaplinski ja Janika Kronberg. Näitus tähistab tuleval aastal saabuvat EKLA 85. sünnipäeva ning jääb Kirjandusmuuseumi seinale kaheks aastaks.

Previous

Ajakirja 7. number on väljas!

Next

FOTOGALERII: Rock Summer 25

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also