vega_finalPärast kitarriakordide õppimiseks mõeldud mängu strumProfessor lõpetamist käesoleva aasta algul, on sama meeskond pühendunud uuele projektile, mis on suunatud kõikide muusikainstrumentide õpetajatele. Miks mitte ka laulu- ja solfiõpetajatele. MatchMySound on tööriist, mis võimaldab muusikaõpetajal anda mõõdetavaid muusikalisi kodutöid. Algoritm võrdleb õpilase esitust õpetaja mängitud etaloniga ja leiab üles rütmi-, tempo- ja intonatsioonivead. Kui vead jäävad õpetaja määratud piiridesse, lubab süsteem õpilasel töö esitada. Kui mitte, tuleb korrata.

Sel esmaspäeval konkureerisid Kristo Käo ja Margus Niitsoo Tartu Ülikooli Vega fondi finaalis ja saavutasid koos veel kahe teadmistemahuka ideega väikese rahastuse, mis aitab toote lõpuni viimistleda ja kuu aja pärast turule tulla. Ülikooli pressiteatest:

“2300 eurot pälvis Taniel Põllu projekt CounterPhase. Projekti eesmärk on arendada välja ventilatsioonisüsteemidesse sobivad elektroonilised aktiivsummutid, mis on väiksemad, ent efektiivsemad kui hetkel turul olevad analoogid.

4000 euro suuruse toetuse sai TÜ arvutiteaduse lektori Margus Niitsoo ja Tartu ülikooli haridusteaduse doktorandi Kristo Käo projekt MatchMySound. Projekti eesmärk on arendada matemaatilistel algoritmidel põhinev automaatse kontrolli tööriist muusikaõpetajatele. „Varem ei ole õpetajad saanud anda reaalset kodutööd, mida saaks mõõta. Tarkvaralahendus analüüsib õpetaja mängu ja võrdleb seda õpilase omaga, mille tulemusel saab õpilane teada, kas ta on juba sama hea kui õpetaja,“ kirjeldab Käo MatchMySound tööpõhimõtet.

Vega toetusfondi suurim stipendium, 8000 eurot anti tehnoloogiavaldkonnas tugeva potentsiaaliga PL Space meeskonnale, kuhu kuulusid TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna magistrant Erik Kulu ja Paul Liias. Nende idee on arendada välja nanosatelliitide mehaanika ning müüa tootearendust rahvusvahelisel turul. Meeskonnaliikmete sõnul testitakse arendatavat mehaanikat ESTCube-2 missiooni käigus.”

Vaata fotogaleriid autasustamiselt. Kui oled muusikaõpetaja ja tahaksid uut tööriista katsetada, võta palun Kristoga ühendust!

Previous

Fabrique: Kui ideed saavad otsa, tuleb võtta teine pastakas

Next

Tartu Ülikoolis ehitatud muusikaõppetarkvara MatchMySound käis Ringvaates

Check Also