Teisipäev, aprill 16 2024

Erinevalt pianistidest tuleb meil, kitarristidel, vedada oma instrumenti ühest kohast teise iga päev. Mõned meist veavad seda kooli, mõned bändi esinemistele, mõned hoopiski soolokontsertidele jne. Me transpordime oma kitarre nii seljas, autos, lennukites, rongides kui ka laevades. Ei saa mainimata jätta ka mootor- ja jalgrattaid. Kes teab, kui palju saavad instrumendid teekonnal kannatada, kuigi me anname endast parima, et nad kaitstud oleks. Kuidas siiski tagada, et sinu kitarr jõuaks sihtkohta ohutult?

On erinevaid kitarrikotte ja kohvreid. Kuid milline on neist parim? Kõik sõltub temperatuurist, niiskusest ja keskkonna stabiilsusest. Näiteks kui sa päikselisel suvepäeval tahad lihtsalt kõndida ühest kohast teise, siis 2000.- eurot süsinik-kohvri eest on ilmselge liialdus. Teisest küljest võib see olla ainus viis, kuidas oma kitarri lennukis turvaliselt hoida.

Kui lähen oma kontorist Muusikaakadeemiasse tunde andma, siis võtan ma kaasa kergema kitarrikoti. Samas kui on vaja autosse palju asju mahutada, võtan tugeva alumiiniumist konstruktsiooniga kohvri. Lennukiga lennates pean ma veenduma, et kohver ikka salongi pagasisahtlisse ära mahuks. Seepärast võtan kõige väiksema kitarrikohvri, mis mul on. Hiljuti sain ka teada, et kuigi minu kohver sobib hästi Boeingu sahtlisse, siis väikestesse Fokkeritesse mahutamiseks on see 1 cm võrra liiga lai. Panna oma kitarr alla? Just nii ma ühe odava kitarriga tegingi ning see tuli ohutult ja isegi puhtana läbi 6 lennu. Kuid pigem ära sellega siiski arvesta.

Igaveste lennuprobleemidega võitlemise tõttu hakkas mu pillimeister mulle just ehitama kokkupandava kaelaga klassikalist kitarri. See sobib 55x45x20 cm pakiruumi. Aga kuidas on heliga? See on juba hoopis teine teema, millest räägime teine kord…Siis, kui pill valmis. Muide, üks naljakas asi, mida ma olen märganud, on see, et kui ma vean kaasas musta kitarrikohvrit, siis enamasti keelatakse mul seda endaga salongi kaasa võtmast. Viimasel ajal olen ma reisinud sinise kohvriga ja sealjuures palju edukamalt. Ma arvan, et sel on mingi seos Rodriguez’e filmidega…

Kuidas sina oma kitarre transpordid ja kas sul on mingeid erilisi trikke või nippe, mida meiega jagada?

Previous

Mis kummaline pill see on? Kitarriga Indias

Next

Kitarrikooli ruumid hakkavad valmis saama

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also