Ajakirjal KITARR avanes võimalus osaleda Noortebänd 2012 demovooru žüriis. 65-st demost tuli välja valida 28. Maakondlike eelvoorude kaudu olid neli bändi juba edasi pääsenud.

Tekst ja pildid: Kris Moor

Pidulik ühiskuulamine toimus Stereotunneli stuudios. Lisaks kohaletulnutele hindasid demosid veel mõned žüriiliikmed kodustes tingimustes.

Süsteem oli lihtne: iga bändi taha tuli märkida kas “jah”, “ei” või “võibolla”. Alguses lollikindlana tundunud süsteem sai väikse tagasilöögi punktide kokku lugemisel. Nimelt jäi tabeli alumisse otsa sarnase punktiskooriga liiga palju bände, keda oli ilmselt hinnatud kahtlase “võibollaga”. Viisteist bändi tuli uuesti üle vaadata, millega kaasnes ka tõsisem vaidlus, keda neist live’is kuulata kannataks.

Minu suureks meelehärmiks sai üks mu lemmikbändidest kiirelt disklahvi, kuna keegi žüriist teadis rääkida, et üks konkreetne bändi liige on juba liiga vana, et Noortebändi konkursil osaleda. Demo oli kõigi arvates väga hea, ent disklahv tuli siiski halastamatult. Seda enam tegi meile nalja, kui pool tundi hiljem leiti järgmisest bändi tutvustavast tekstist sõna “asendustrummar”.

Olgu öeldud, et pillimängu tase oli kõikidel bändidel väga hea. Ent pea 2/3 kuulatud demodest olid kas metal, thrashmetal või käredam rokk. Ilmselgelt hakkas lõpuks kaalukauss kalduma mõrisevate karvapeade juurest meloodilisemate lugude suunas. Viimased terad eraldusid sõkaldest juba konkreetseid nüansse silmas pidades: kas vokaal on hea? Kas kokkumäng klapib ja loo seadega on vaeva nähtud? Ning muidugi kõige olulisem: kas lugu areneb või on tüütult igav?

Viimaseks pähkliks osutusid neli piiripealset bändi, kellest pidid kaks edasi pääsema. Lauale jäid viieteistaastased tiinek-rokkarid, kaks äravahetamiseni sarnast metal-bändi ja armsa vokaaliga mööda laulev tsikk. Kuigi mõlemad metal-bändid olid tehniliselt üpris heal tasemel, andis mõningane metallimürgitus žürii otsuses juba tunda − pärast tõsist kemplemist said eelvooru noored rokkarid ja möödalaulev tüdruk. Neiu vokaal tegi mind küll murelikuks, sest kui ta ei suuda isegi proovis või stuudiotingimustes demot lindistades helistikus püsida, kuidas ta siis veel laval hakkama saab? Tõsi, tüdrukul oli vähemalt saatebänd heal tasemel ja nii jäimegi optimistlikult lootma, et ehk veab ikka välja.

 

 

 

 

 

 

Kokkuvõttes tuleb öelda, et ega siin midagi kokku võtta ei annagi, sest see on alles algus. Eelvoorud toimuvad Tartus 20. ja 21. oktoobril, Tallinnas 26. ja 27. oktoobril. Poolfinaalid toimuvad 9. ja 10. novembril Tallinnas ja finaal 23. novembril Tallinnas.

Eelvooru edasi pääsenute nimekirjaga saab tutvuda Noortebändi kodulehel: http://www.noorteband.ee

Kohtumiseni järgmistes voorudes!

Previous

Tõnu Aare ja tema truud tööhobused

Next

Nõukogude kitarritööstuse hiilgus ja viletsus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also