Laupäev, juuni 22 2024

Ajakirja eelmises numbris sai alustatud ühe kasuliku positsioonivahetuse harjutusega, mille kallal olen ise paar viimast aastat usinalt pusinud. Selles numbris jätkame sealt, kus eelmine kord pooleli jäi.

Mai Agan (Foto: Pilleli Läets)
Tekst: Mai Agan

Foto: Pilleli Läets

Seekord alustame C-duuri VII astmelt, milleks on b-noot. Mängime skaala üles, arpedžo alla, arpedžo üles, skaala alla. Positsioonivahetuse treenimiseks mängime kaks oktaavi. Seejärel sama asi I, II ja veel kord III astmelt, et ära kasutada terve pillikaelaulatus. Mängi kindlasti aeglaselt ja tõsta tempot alles siis, kui harjutus on juba käe sees. Liiguta metronoomi lööki erinevate kohtade peale ning rõhuta teist ja neljandat lööki.

Harjutamine ei peaks olema lihtsalt igav ja vastumeelne saagimine, vaid pigem vastupidi. Oma nõrkuste kallal tööd tegema hakata on alati raske, kuid miks harjutada asju, mida juba nagunii oskame? See on justkui ühe koha peal tammumine. Mind igatahes motiveerib teadmine, et minu nõrkustest võivad ühel päeval saada minu tugevaimad küljed.

Jäägu see meie viimaseks mängutehnikat treenivaks harjutuseks. Uuel aastal uue hooga ja meiegi alustame millegi sootuks muuga! Seniks aga ­– au tööle!

maiagan.com
www.facebook.com/maiagan

Vaata noote ajakirja talvenumbrist (Kitarr nr 9).

Ja vaata ka videoõpetust:

Previous

Rokk: Üsna kurb lugu

Next

Ronald Remma hindamatud metallist iludused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also