Mari lugu kitarriõpingutest


Mari Sarv osaleb Kitarrikooli algajate kursusel ja oli nõus oma seniseid kogemusi ka teiste kitarrihuvilistega jagama:

“Kitarriõpinguid alustasin samamoodi nagu paljud meist on alustanud või kellel see mõte ajukoores tiksub. Ammune unistus ning uudishimu, kas tõesti on see nii lihtne?! Vaadates sõpru, tuttavaid, perekonnaliikmeid, kes kitarri nn tinistavad, tundub küll imeliselt kerge tegevus. Eks ta mingi mõttes olegi lihtne, kuid tulemusteni jõudmiseks peab ise palju tööd tegema.

Minule tundus kitarrimäng käegakatsutav, kui harjutasin esimest kodutööd – “Sünnipäevalaul”. Nokitsesin umbes 15 minutit kitarrikeelte kallal ja oligi tehtud – kuulmise järgi suutsin nii lühikese ajaga terve loo ära mängida (äärmiselt hea tunne, mis andis tõuke õppida edasi).

Nüüdseks oleme selgeks saanud juba mitu akordi, kuid iga korraga jääb tõesti harjutamiseks aega aina vähemaks. Ühtlasi tundub akordide kiire ja sujuv vahetamise oskus kahjuks veel mägede taga olevat, kuid mind lohutab üks mõte: kui suutsin noodid nii kiiresti ära õppida ja päris vilunult mängida “Sünnipäevaulu” ning teisi viise (kuigi I kitarritundi läksin täieliku võhikuna), ei saa see akordide mängimine ka mis võimatu tegevus olla.

Täitke oma unistus ning andke näppudele valu!”

Varasemaid kitarriõppijate lugusid leidub 2009 kevadiste postituste hulgas. Vt. kategooriat Kitarriõppijate lood
Kui soovid enda kogemusi ja mõtteid jagada, kirjuta info@kitarrikool.eu Pane pilt ka kaasa, kui on, siis koos kitarriga 🙂

Previous Asendusakordid
Next Rütmikitarr vs. soolokitarr

No Comment

Leave a reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.