Kui kaua tuleb pillimängu harjutada?


Üks Saksamaal valminud uurimus vaatles professionaalseid viiulimängijaid ja leidis, et nad kõik olid enne 21-st eluaastat 10 000 tundi pilli harjutanud. Kui arvestame, et viiulimängu alustatakse enamasti 6-aastaselt, siis teeb see aasta kohta keskmiselt 666 tundi. Ümardatult võib öelda, et need inimesed on pilli harjutanud keskmiselt 2 tundi päevas 15 aasta jooksul. Kui aga arvestada seda, et lastel on ka aeg-ajalt muid tegemisi (näiteks käivad nad ju ka koolis!) ja harjutustunde jääb ka vahele, siis ilmselt tuleb neid tunde paljudel päevadel tunduvalt rohkem.

Klassikalise kitarri mängutehnika omandamise ajaks loetakse samuti 16 aastat ja paljud õppekavad ongi selliselt üles ehitatud. Põhimõtteliselt keskkool+ülikool ongi 16 aastat. Sealt edasi jätkub samuti harjutamine, et tehnika ei kaoks ja muusikaline arenemine alles algab. Ainult tehnikaga pole midagi peale hakata.

Kui mängid aga pilli oma rõõmuks ja ei taha sellega tingimata lavadel raha teenida, omandad põhilised oskused üsna kiiresti. See teebki kitarrist unikaalse pilli, et temaga on võimalik ka väga lihtsal moel väga lahedat muusikat teha.

Previous Kui halvad on kõige halvemad kitarrid?
Next Kitarrikooli kursustel käinud inimesed teevad bändi!

No Comment

Leave a reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.