Pühapäev, mai 19 2024

Väike ülevaade siin ja lähimail toimuvatest igaaastastest kitarrifestivalidest:

Eestis toimub aastas kolm kitarrifestivali. Kõigepealt juuni alguses (teisel-kolmandal nädalal) toimuv Tallinna kitarrifestival, mille korraldaja ja kunstiline juht on Tiit Peterson. Toimunud viiel korral, esimene aastal 2006. Keskendub eelkõige välisartistidele ja klassikalisele muusikale. Kontserdid viimastel aastatel toimunud peamiselt Mustpeade Majas. Eesti noored klassikalised kitarristid saavad võimaluse mängida Lauluväljaku klaassaalis.

www.kitarrifestival.ee

Viljandi kitarrifestival toimib selle aasta septembris kolmandat korda. Eestvedajad Ain Agan ja Robert Jürjendal. Peatähelepanu on improvisatsioonil, rohkem jazzi suunitlusega, õpitoad, kitarriorkester. Igal aastal antakse festivali raames välja Tiit Pauluse nimelist Noore Kitarrimängija preemiat. Korraldajad soovivad festivali raames koondada kitarritudengeid Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Rootsist meistrikursustele. Toimuvad jamsessioonid, õpitubade ülesastumised, kus esinevad tudengiprojektid ja festivali kitarriorkester.

www.viljandiguitar.ee

“Fiesta de la guitarra” on vanimate traditsioonidega kitarrifetsival Eestis. Toimunud kaheksa korda. Algselt varalahkunud Kuldar Kudu eestvedmisel oli see rohkem haridusliku eesmärgiga, praeguseks on piirid laienenud. Kontserdid toimuvad eri paigus üle Eesti, kuulda saab nii kodumaiseid kui ka välismaa esinejaid. Eelmisel aastal taaselustati Kitarriseltsi aastaseminari traditsioon Otepääl. Hetkel korraldab seda Eesti Kitarriselts Julia Kahro-Reinmani eestvedamisel. Toimub oktoobris-novembris.

www.kitarriselts.ee

Skandinaavia tähtsaimaks festivaliks võib pidada Soomes toimuvat Tampere kitarrifestivali kus esinevad maailma säravaimad kitarristid. Sel aastal kuuendat korda toimunud festival leiab tavaliselt aset iga aasta juunikuu esimesel nädalal. See on festival selle sõna tõelises tähenduses, lisaks kontsertidele veel meistriklassid, õpitoad, pillinäitused, laat, noodiesitlused jne.

www.musiikkitoteemi.fi

Suurematest festivalidest tasub veel kindlasti mainida Rootsis toimuvaid Malmö ja Uppsala kitarrifestivale.

Ka Leedus toimuv “Christopher Summer Festival” on sageli kitarrimängijate kokkusaamiskohaks.

Previous

Kitarrikontserdiks valmistumine

Next

Kitarri häälestamine II

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also