Teisipäev, märts 19 2024

Kõik, kõik on uus septembrikuus… Head alanud kooliaastat kõigile!
Selles Kitarri numbris hakkame meiegi tegelema uue harjutusega, mille sain samuti oma Stockholmi Kuningliku Muusikaakadeemia bassiguru Robert Sundini käest. Harjutuse eesmärk on treenida positsioonivahetusi, et pillikaela paremini tundma õppida.

Mai Agan, foto: ReneJakobson
Tekst: Mai Agan

Foto: Rene Jakobson

Juba Otsa-kooli esimese kursuse bassitunnis räägiti, et pillikaela täiuslik valdamine annab vabaduse mõnusalt gruuvida ja soleerida. Kui kahes eelmises numbris harjutasime C-duuri arpedžosid ja skaalasid vertikaalselt, siis nüüd mängime C-duuri horisontaalselt ja sujuva positsioonivahetuse treenimiseks mängime kaks oktaavi.

Heliredeleid ei pea sugugi alustama I astmest. Meie alustame helistiku kõige madalamast bassikaelal asetsevast noodist, milleks on III astme E: skaala üles, arpedžo alla, arpedžo üles, skaala alla. Seejärel mängime sama ringi alustades IV, V ja VI astmelt. Tempo olgu esialgu ikka pigem aeglane, sest valesti sisseharjutatud asja on ümber õppida hoopis raskem. Kui harjutus selge, saab igavuse peletamiseks ka sellega igasugu lõbusaid asju ette võtta: rõhutada off-beat’i (rõhk asetseb teisel ja neljandal löögil), liigutada metronoomi lööki, vahetada harjutuste järjekorda jne.

Jõudu!

www.maiagan.com
www.facebook.com/maigroup

Vaata noote ajakirja sügisnumbrist (Kitarr 8/2013)

Vaata ka videoklippi:

Previous

Kalle Vilpuu: muusika ongi üks salakoodide keel

Next

Koolitusprogrammi "Kitarrimängu ja loovuse arendamine muusikatunnis" II sessiooni tunniplaan

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also