Automaatse tagasisidega netikursus algajatele + raamat + õpetaja

39.95

Maailma esimene automaatse tagasisidega muusikaõpik! Mängi harjutused arvutile ette ja kaval algoritm annab Sulle kohe tagasisidet. Noore arvutiteaduse doktori Margus Niitsoo ja haridustehnoloogia doktorandi Kristo Käo loodud MatchMySound käitub justkui õpetaja: pliiats käes kuulab ta õpilase mängu ja märgib üles probleemsed kohad ning annab soovituse kas korrata või edasi liikuda. Kui arvuti on Su esitusega rahule jäänud, saad harjutuse päris õpetajale kuulamiseks saata. Kokku 10 õppetundi ja 30 interaktiivset harjutust. Füüsiline raamat tuleb postiga koju.

Kirjeldus

Kitarriõpik noortele või muidu tarkadele

Käesolev õpik on loodud arvestades uue põhikooli õppekava nõudmist õpetada kolmandas kooliastmes kõigile lastele pisut kitarrimängu. Õpik sobib väga hästi ka kõigile neile, kel tuli põhikool lõpetada ilma kitarritundideta, aga kelle unistus oleks täiskasvanuna kasvõi mõned põhilised võtted selgeks saada. Oma esimeses kitarriõpikus (“Kitarrikool – võti praktilise kitarrimängu maailma”, 2007) püüdsin materjali hästi detailselt lahti seletada ja aastal 2010 ilmunud Kitarrikooli Kiirkursuse DVDs vastupidi, pigem ette näidata ning teooriaga kokkuhoidlik olla. Käesolev õpik on kombinatsioon neist kahest lähenemisest – olin tekstiga küll kokkuhoidlik, aga midagi olulist ütlemata ei jää.

Esimene automaatset tagasisidet pakkuv pilliõppe materjal

Kui eelpool mainitud raamatud pakkusid esmakordselt maailmas võimalust oma kodutööd õpetajale salvestada ja tagasisidet saada, siis käesolev materjal jätkab küll sisuliselt sama mudelit, aga on lisaks uuenduslik ka tehnoloogilises mõttes – tagasisidet annab kaval algoritm ja enam ei pea õpetaja vastust pikalt ootama. Masinavärgi taga on siiski inimesed ning sajad töötunnid mõtlemist, ehitamist ja testimist – noore arvutiteaduse doktori Margus Niitsoo ja haridustehnoloogia doktorandi Kristo Käo loodud MatchMySound käitub justkui õpetaja: kuulab õpilase mängu ja märgib üles probleemsed kohad ning annab soovituse kas korrata või edasi liikuda. Sinu mängu võrreldakse minu esitusega ja saad teada, millises ulatuses meie esitus erineb. Samuti saad teada, kus on erinevused ja milles need seisnevad (ajastus, erinevad noodid). Kui oled saavutanud minu seatud eesmärgi (näiteks 80% sarnasust), saad harjutuse ära saata ja ma kuulan selle lisaks automaatkontrollile veel oma kõrvaga üle ja kontrollin ning annan soovitusi.

Nõuded arvutile – ei midagi erilist

Arvutile ette mängimiseks vajad mikrofoni. Sülearvutil on mikrofon sisse ehitatud, kuid lauaarvutil piisab veebikaamera küljes olevast või tavalisest välisest mikrofonist. MatchMySound ei vaja millegi installimist, sest töötab browseris. Näiteks Google Chrome’i või Mozilla Firefoxiga (ka Androidil). iOSi jaoks on eraldi rakendus, aga sellest räägime siis, kui oled juba õppima asunud.

Hinnas sisaldub

  • Kristo Käo raamat “Kitarriõpik noortele” (saabub postiga)
  • Elektrooniline lisamaterjal veebis (videod, helinäited)
  • Automaatne kontroll MatchMySound veebis (mängid ja näitab kätte vead)
  • “Päris” õpetaja tagasiside
  • 10 õppetundi
  • 30 harjutust

Tegijad

Õppematerjali autor: Kristo Käo
Programmeerimine: Margus Niitsoo
Fotod: Kris Moor
Videod: Viljandi Kultuuriakadeemia, Krista Kruuv
Illustratsioonid ja kaante kujundus: Kairet Luiga
Küljendus: Timo Viksi
Paberõpiku trükk: Pajo
Paberõpik ilmus 2013, ISBN-978-9949-30-940-5

Head algust!

Kõik me teame ütlemist, et “iga algus on raske”. Oma kogemustest pillimängu õppimisel ja õpetamisel julgen lubada, et tegelikult on vastupidi: algus on väga lihtne ja areng toimub suurte hüpetega. Suudad kerge vaevaga iga päev oma oskused kahekordistada. Raskused tulevad alles hiljem, aga õnneks kõik nii kaugele ei jõua 🙂

Kristo Käo

Sulle võib meeldida ka…