Esmaspäev, juuni 24 2024

Carlos ja Raul Ukareda 21.06 Wambolas

Mitmes Viljandi Kitarrifestival see on, kus Teie osalete?

Raul: Viljandi Kitarrifestivalil pole mul veel olnud au esineda. Kitarrikolmapäevad, mida kitarrifestival Wambolas korraldab, on aga nii uus asi, et see meil täitsa esimene kord.

Carlos: Ei olegi varem Viljandi kitarrifestivalil mänginud. See on meie esimene. 🙂

Missugust kava (bluesipalu) on plaanis kuulajaile pakkuda?

Raul: Mängime suuremas osas omaloomingut, erineval perioodil kirjutatud nii minu kui Carlose lugusid, nii instrumentaale kui ka vokaaliga lugusid. Neile lisaks siiski ka laenatud palu, mis ühel või teisel põhjusel meile korda lähevad.

Carlos: Kavas on nii originaallood kui ka mõned laenatud lemmikud. Mängime bluesi, aga sellele lisaks ka natuke popimaid lugusid.

Küsimusi Raulile: Kui vana Carlos oli kui talle esimest korda kitarri tutvustasid? Millal Sa viimati talle mõne kitarrinipi õpetasid? 

Otseselt ei mäleta, et oleksin talle kitarri tutvustanud, aga eks ta ole selle pilli mängimist näinud ja kuulnud oma esimestest päevadest alates. Olen talle üldse kitarri väga vähe õpetanud. Peamiselt on ta mängima õppinud muusikakoolis ja oma lemmikuid jäljendades. Nüüd, täiskasvanuna olen aga küll mõned praktilised nipid näidanud, peamiselt, mis just bluusi mängimist puudutab. Viimati vist andsin mõned nõuanded paar kuud tagasi, kui kodus proovi tegime.

On küllap suur ja sügav rõõm kogeda isa-poja muusikalist sünergiat, rõõmu koos musitseerimisest.

Muidugi on suur rõõm mängida koos oma pojaga. Üldse on väga tore, kui isa ja poeg end sõpradeks ja võitluskaaslasteks võivad pidada.

Raul ja Carlos Ukareda Foto erakogust

Mis on kõige olulisem, et lapsest kasvaks muusikat armastav ja maitsekas pillimees?

Ennast mitte liiga tõsiselt võtta, olla töökas ja kannatlik. Head asjad võtavad tavaliselt aega.

Küsimus Carlosele: Oled juba  mõnda aega silmapaistvalt tegutsev muusik, kitarrist, laulukirjutaja…(palun täienda, mis rolle ehk veel…) Missugused on Sinu värskemad loomingulised plaanid ja projektid? Kas Noblessneri kontserdil midagi sellest ka ettekandele tuleb?

Aitäh ilusate sõnade eest! Väga põnevad ajad on käes. Kusjuures käisin just Rootsis laulukirjutamise laagris. Seal õnnestus mul kohtuda ja musitseerida väga andekate ja lahedate inimestega kõikjalt üle maailma. Hetkel keskendun oma portfoolio loomisele. Olen viimasel ajal kirjutanud palju uusi lugusid ja kindlasti mängime midagi neist Kitarrifestivalil.

Carlos ja Raul Ukareda Foto erakogust
Previous

Viljandi Kitarrifestival 2023 kutsub suvel kuulajad Tallinna

Next

MUUSIKUD MUUSIKAST: Andres Põldroo - kitarrilegend

Check Also