Esmaspäev, juuni 24 2024

15. augustil ilmub Pastacas & Tenniscoats ühisalbumi “Yaki-Läki” remikside LP “Yaki-Läki Versions“, mis mullusügisesest spontaansest uitmõttest küpses ootamatult väärikate artistideringiga albumiks.

Yaki-L2ki_VersionsVigurmuusikameistri Pastaca ja Jaapani maheduo Tenniscoatsi lugudest tegid oma versioonid Eesti artistid Imandra Lake, Galaktlan, Epifolium, Taavi Tulev ja Juhan Vihterpal. Jaapani tiiba esindavad Tenniscoatsiga ennegi tihedalt koostööd teinud muusik Daisuke Namiki ning Berliinis resideeruv Jaapani-Inglise duo Fleckfumie. Käpad on külge pannud ka autorid ise: Pastacas tegi algselt instrumentaalloost “Mizukiri” vokaaliga kaveri “Kuu peal ära uisuta” ning Tenniscoats mitmekihilise sulami kahest algselt improvisatsioonina sündinud loost.

Plaadi ümbrist kaunistavad taaskord Pastaca enda ehk Ramo Tederi joonistused, igale plaadile on Ramo kirjutanud ka seerianumbri koos paari värske kuusepuuga (liigub ka üksikuid seentega eksemplare). Kokku tuleb müügile 222 koopiat, neist osa Jaapani turul. Oktoobris ilmub “Yaki-Läki Versions” Jaapanis ka CD-na, taaskord plaadifirma Afterhours alt. Limiteeritud koguses tuleb Jaapanis toodetud CD-sid müügile ka Eestis.

Plaadi ilmumist Eestis tähistame Pastaca kontserdiga 15. augustil Tallinnas Müürilehe festivalil ning pärast väikest pausi Pastaca ja Galaktlani kontserdiga 17. oktoobril Tartus Uues Teatris. Esitlustel on kogumik erandkorras soodsama hinnaga saadaval.

“Yaki-Läki Versions” tracklistiga saad tutvuda siin: ounaviks.ee/ov17.htm. Samast leiad ka kuulamislingid singlitele: Galaktlani töötlus loost “Cup of Freedom” ja Fleckfumie oma loost “Yaki Udon”. Plaadi digiversioon on 15. augustist saadaval populaarsemates digi- ja streamingkanalites (iTunes ja Spotify sh).

Previous

Mis Laur? Little Joe!

Next

Algas registreerumine Kitarrikooli sügisestele kursustele Tallinnas

Check Also