Pühapäev, juuli 14 2024

Seekordne lugu on tuhandete kitarristide lemmikstiilis – blues rock.
Mõiste alla blues rock võib liigitada väga palju parimat kitarrimuusikat, mida inimene kunagi üldse on loonud. Selles on jõudu, kirge, rõõmu ja valu ning väga vähe matemaatikat! Ning eelkõige väga palju vinget kitarrimängu ja kitarrikangelasi selle sõna parimas tähenduses. See on stiil, mida on viljelenud paljud maailma tuntuimad kitarristid – Jimi Hendrix, Eric Clapton, Jimmy Page, Jeff Beck, Peter Green, Stevie Ray Vaughan, Gary Moore, Joe Bonamassa jpt.

Tekst: Vahur Vessart
Foto: Kris Moor

Kitarr 1 mängib akorde, mõnusa shuffle’i või triooli tunnetusega (harjutus 1). Kõik akordid mängige medikaga üles tõmmates.

Harjutus 1

Kitarr 2 mängib riffi, lisaks ka mõned nipid akordivahetusteks ja turnaround, kõik on ilusasti noodis ja TAB-is kirjas (harjutus 2). Taktides nr. 3, 8 ja 12 kasutage ¼ tooni venitust. Taktis nr. 6 kasutage parema käe hübriidtehnikat – medika ja m-sõrme vaheldumist.

Kitarr 3 mängib soolot, kasutades A-bluusi skaalat (harjutus 3). Soolot ma seekord välja ei kirjutanud, küllap igaüks mängib oma nippe kasutades täpselt sellise soolo, nagu just talle meeldib.

(NB! Ajakirjas on Harjutus 2 nooti tekkinud viga: neljas rida on sama mis kolmas. Nii ei peaks olema. Õigesti on siin veebis. Toim.)

Kolmanda harjutuse leiab ajakirjast (Nr.3, 2012)

Helifail nr.1 – Blues rock soologa: nr.1 Blues rock
Helifail nr.2 – Blues rock ilma soolota: nr.2 Blues rock ilma soolota
Helifail nr.3 – Blues rock trumm ja bass: nr.3 Blues rock – bass ja trumm

Keeled pooleks!

Previous

Ajakirja KITARR suvine number valmis

Next

Kitarriõpetaja Mart Soo

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also