Esmaspäev, mai 20 2024

Eile esines Torontost pärit bluusilaulja, helilooja ja võrratu suupillimängija David Rotundo Von Krahli baaris. Kontserti käis sedapuhku küll vaid umbes 20 inimest kuulamas, aga pole hullu, täna (2. nov.) esineb bänd Guitar Huntis täiesti tasuta. Ja homme (3. nov.) Tartus, Genialistide Klubis.

Tekst ja fotod: Kris Moor

Oma paarikümneaastase muusikukarjääri jooksul on Rotundo mänginud koos selliste bluusi suurkujudega nagu Jack de Keyzer, Lee Oscar, Jeff Healey, Johnny Winter, James Cotton, Magic Slim jpt. Teda on Suure Lombi taga tunnustatud arvukate autasude ja nominatsioonidega.

Eestisse sattus ta esmakordselt sel kevadel Ultima Thule kitarristi Slavka Kobrini kutsel – järgnesid paarinädalane Eesti-Vene tuur koos Eesti bluusimuusikutega ning hiljutine ülesastumine Von Krahli 20nda juubeli raames toimunud rokipeol koosseisus Slavka Kobrin, Raul Ukareda, Argo Toomel ja Annely Kadakas. Koostöö Eesti muusikutega on laabunud sedavõrd hästi, et David otsustas kasutada sama kooslust ka oma tuleva aasta Euroopa tuuril. Aga käivad ka kuuldused, et järgmisel aastal tahab David kutsuda Eesti koosseisu Montreali Jazz Festivalile mängima.

David on üsna karismaatiline kuju ja tõmbas kiirelt Von Krahli 20 inimest käima. Intiimse kontserdi omamoodi kulminatsiooniks osutus hetk, kui David jättis lava sinnapaika, istus publiku sekka ja soolotas suupilliga laua taga otse teetassi. Publikuga flirtiv lugu, “Can I Come in Your Kitchen” ajas tõsiselt muigama. Aga bluus ongi puhas flirt, nii räägitakse.

Kuuldused, et Slavka on vahepeal kitarristina rooste läinud, ei pea üldse paika. David andis Slavkale pidevalt “sõna” ja mees vingutas kitarri täiesti eeskujulikult.

Kuna detsembri “Kitarri” tuleb lugu mõlema kitarristiga − Kobrini ja Ukaredaga − siis püüdsin kaamerat hoida pigem kitarristidel. Aga see oli raske. David on paras tembutaja ja ta kohe nõuab tähelepanu. Ja tähelepanu ta ka väärib.

Vaata ka pildigaleriid:

 

Previous

Jazzkaare Jõulujazzi piletid soodsad 4. novembrini!

Next

Kristo Käo saates "Puust ja punaseks"

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also