Neljapäev, juuni 13 2024

Paide Gümnaasiumis tegutseb õpilasfirma Lusmägi, mille asutajad on kaksikvennad Rainer ja Ragnar Lusmägi. Nad alustasid ettevõtlusega alles käesoleva õppeaasta alguses, kuid on juba päris palju saavutanud. Muuhulgas on nad Järvamaa noorte äriideede konkursi võitjad. Ka ajakirja Kitarr toimetusse on selle õpilasfirma medikad jõudnud ja nii tekkiski huvi sellest ettevõtmisest rohkem teada saada.

Tekst: Kristo Käo
Fotod: Merilin Söörd

Õpilasfirmad toodavad üsna erinevaid asju, kuidas juhtus nii, et teie tooted on kitarriga seotud? Kas mängite ise kitarri?

Meie esimeseks tooteks oli medikas. Ligi aasta tagasi tellisime eBayst endale suurema koguse medikaid, kuid avastades, et ei vaja neid nii palju, otsustasime sõpradele osa natuke kallimalt edasi müüa. Sõbrad olid vaimustuses, kuna pakkusime medikaid väga soodsa hinnaga. Möödus paar kuud ja meil oli kindel soov teha õpilasfirma, kuid äriidee oli puudu. Mõtlesime kaua, kuni sõber tegi nalja, et hakake medikaid müüma! Pärast asja kaaludes saidki meist medikamüüjad.

Esimesed kuud olid väga tormilised. Nõudlus oli suur, seega otsustasime hakata pakkuma ka teisi kitarritarvikuid. Peale erinevate tehaste capo’de testimist leidsime sobiliku, mis üllatas meid oma kvaliteediga. See on olnud siiani meie ostetuim ja kiidetuim toode. Nüüd pakume ka keeli – nii elektrilisi kui ka akustilisi – ja kitarririhmasid.

Kitarridega tegime algust juba neljandas klassis, kui otsustasime minna muusikakooli. Seal me ei pidanud kaua vastu, aga hiljem tekkis Ragnaril taas kitarrihuvi ja ta hakkas õppima eraõpetaja käe all ning mängib siiani.

Loe edasi ajakirjast…

Previous

6 + 1 küsimust: Mihkel Raud

Next

Võistluse „Viska viis” kolme parima loo hääletus algas

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also