Pühapäev, mai 19 2024
Festivali peaesineja Roland Dyens.
Festivali peaesineja Roland Dyens.

Selle aasta peaesineja, prantslane Roland Dyens on tänapäeva suurimaid kitarrigeeniuseid. Iga tema kontsert on meeldejääv sündmus, kus kuuleme hiilgavat fantaasiarikkust kõigis stiilides ja piirideta kitarrikäsitlust. Roland Dyens on ka üks enim mängitud kitarrihelilooja.

Festivali avakontserdi andev Jaime Velasco on Hispaania säravamaid noorema põlvkonna kitarriste. Tema kontserdid võluvad kuulajaid väga emotsionaalse hispaania muusikaga esitusega. 9. juunil Mustpeade maja saali võrratus akustikas saamegi nautida terve kontserdi hispaania muusikaga.

Brasiilia laulja-kitarrist Sergio Bastos, saksofonist Raivo Tafenau ja kitarrist Paul Daniel toovad kuulajaile oma uue projekti, kus brasiilia muusika rütmirägastik kohtub põhjamaise muusika rahu ja iluga.

Festivali üks erilisemaid hetki on juba traditsiooniks saanud päikeseloojangu kontsert Tallinna Teletornis, kus saame nautida kaunist kitarrimuusikat koos tornist avaneva vaatega ja kontserdi lõpuks merre loojuva päikesega. Mängib kitarriduo Ain Agan ja Andre Maaker.

Lummavalt kaunis keldi muusika kõlab Śoti kitarristi Matthew McAllisteri kontserdil, keda peetakse üheks põnevamaks kitarristiks Euroopas. McAllisteri saadab jätkuv edu paljudel festivalidel ja kontsertturneedel üle maailma.

Kontserdid toimuvad Mustpeade majas, KUMU Auditooriumis ja Tallinna Teletornis.

Festivali kava www.kitarrifestival.ee

Tiit Peterson
festivali korraldaja
5086301

 

Previous

KITARR nr 11

Next

13.-14. juunil toimub festival "Kassari kitarrid"

Check Also