Maria Rääk juhendamas flamenco-rütmika kursust

Viimasel paaril nädalal on meil Kitarrikoolis alanud mõned kursused, mida varem polnud. Varem lihtsalt ei olnud ruumi. Üks neist kursustest on minu enda klassikalise kitarri kursus. See on meil nüüd kaks korda toimunud ja kokku on saanud väga tore õppegrupp. Tore, et leidub inimesi, kes just spetsiaalselt klassikalist kitarri tahavad õppida. Muidugi, tegime ka hiljuti küsitluse ja sealtki selgus, et roki järel on klassikaline kitarr teisel kohal. Küsisin seda, et mida keegi õppida tahaks.

Eelmisel nädalal algas ka flamenco-rütmika kursus, mida juhendab Maria Rääk. Üks tund on olnud ja kuna osalesin ka ise, võin öelda, et tõesti hästi huvitav oli. Ma olen flamencoga viimastel aastatel ikka kokku puutunud, aga kunagi pole aega olnud rütmidesse korralikult süveneda. Rütmid aga ongi seal ju põhilised.

Kolmas uus kursus algas eile – kitarri salvestamise kursus. Õpetaja on Riho Kiiber. Esimesel korral me suurt kitarridest veel ei rääkinud, aga helisalvestuse ajaloost oli üsna põnev kuulda. Arvasin, et tean sellest niigi, aga ei ole päris nii 🙂 Riho on selles vallas ikka palju uurinud. Järgmisel korral jõuame ilmselt ka konkreetselt salvestamiseni.

Ma ei ole aastaid enam üheski muusikaga seotud koolitunnis käinud, võibolla seepärast ongi kõik eriti uus ja huvitav. Kuid eile salvestamise tunnis just mõtlesin, et sellised vabatahtlikud loengud ja kursused ja töötoad ongi need kõige õigemad asjad. Kui inimestel vähegi huvi on, siis teeme ikka edasi. Selliseid asju ei saagi ju tegelikult mujal õppida. Nüüd, kevadel loksuvad uued kursused paika ja sügishooajal oleme juba kõvasti targemad, kuidas kõike korraldada.

Kitarrikooli live-kursuste lehel on ka muud kursused kenasti kirjas.

Previous

Frankfurdi mess 2011 2 - Riikide esindused

Next

Kitarriõpetaja ülesanded

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also