Neljapäeval, 28. veebruaril peetakse Von Krahlis George Harrisoni 70. sünniaastapäeva. Laval Ivo Linna ja rokikahurid! Ivo Linna: “Uskumatu, kui häid ja erinevaile tõlgendustele alluvaid lugusid see mees kirjutas!”

harrison-plakat

Tekst: Raul Ukareda

25. veebruaril oleks oma 70ndat juubelit tähistanud üks popmuusika ajaloo olulisemaid figuure – laiemale avalikkusele eeskätt The Beatlesi kitarristina tuntud George Harrison. Neljapäeva, 28. veebruari õhtul avaldavad tosina aasta eest parematesse kontserdisaalidesse esinema siirdunud mehele Tallinnas Von Krahli baaris austust kuus nimekat kohalikku muusikut, esitades oma valiku Harrisoni rikkalikust loomepärandist.

Lauljaist annavad oma panuse elupõline biitlite fanaatik Ivo “Iff” Linna, raju retrorokkar Taavi Peterson ja Dramamama esiliinimees Mikk Tammepõld. Vaid üheks õhtuks lavale astuva tribuutbändi kitarripartiide eest vastutab vintage-sound’i spets Laur Joamets (Dramamama), bassi mängib Argo Toomel (Compromise Blue, Apelsin) ja trummide taga tegutseb ringostarriliku nõtkusega Andres Oja (Kolumbus Kris). Esitusele tulevad hoolega valitud pärlid nii Harrisoni biitlite-aegseist hittidest kui vähemtuntud palu hilisemast loomeperioodist. Etteastete järgselt saab näha 2002. aastal Londonis Royal Albert Hallis Harrisoni mälestuseks toimunud kontserdi “Concert for George” salvestust. Suur biitlomaan Ivo Linna koostab peo tarbeks ka Harrisoni parimate lugude playlist’i!

George Harrison jättis endast maha rikkaliku lugude pagasi, tehniliste võtete arsenali ja vaimsuseotsinguist kantud maailmavaate. Tema loomingust ja tõekspidamistest on saanud innustust mitu põlvkonda muusikuid, melomaane ja maailmaparandajaid. See mees on tegelikult mõjutanud kogu 20. sajandi (pop)kultuuri.

Previous

GALERII: Eesti Muusikaauhinnad 2013

Next

Ilmub Kristo Käo kitarriõpik põhikoolile

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also