Esmaspäev, juuni 24 2024

Liina Saar on peamiselt jazziringkonna publikule tuttav laulja ja laulukirjutaja. Kooslustega Ajavares, Verbaarium ja MiaMee endale rikkaliku lauljapagasi kogunud Liina Saar on jõudnud lõpuks soolodebüüdini. See on tabavalt ajastatud sööst – “Õhtulaulud” on eneses selguseni settinud artisti ja laululooja klaar minapilt. Liina on lõpetanud Stockholmi Kuningliku Muusikaakadeemia ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning lisaks täiendanud ennast Göteborgi Muusikaakadeemias. Liina esimene sooloplaat on kaunis tervik ja  tutvustab kuulajale küpsuseni jõudnud lauljatari, kellel on, mida oma kuulajaile öelda ja pakkuda. Õpingud on kandnud ilusat vilja!

Millal  tundsid, et muusika on Sind päriselt endale saanud, mis sündmused selleks pidi juhtuma?

Mul ei ole kunagi sellist äratundmist olnud. Olen terve elu tegelenud muusikaga ja see on olnud lihtsalt loomulik osa minu tegemistest.

Eestlane pole aldis kiitma, kuid hea sõna kahtlemata inspireerib ja innustab. Millal Sind viimati muusika eest kiideti?

Kiitust on ikka hea saada! Üldiselt mulle tundub, et eesti inimene peaks veel õppima, kuidas komplimenti vastu võtta. Mul on ka natuke komme hakata ennast laitma niipea, kui keegi hea sõna ütleb. Seoses uue albumi ilmumisega on ikka siin-seal kiidusõnu tulnud ja olen äärmiselt tänulik ja rõõmus selle üle, see ju innustab ja annab hoogu juurde!

Keda ise kiidaksid Eesti muusikamaastikul?

Kiidan kõiki, kes suhtuvad oma töösse kire ja pühendumusega. On see siis muusika või midagi muud. Ainult nii saab midagi head sündida! Mul on palju muusikutest sõpru, keda imetlen samuti just oma töökuse ja võime üle teha asju põhjalikult.

Liina Saar Foto: Sohvi Viik
Liina Saar Foto: Sohvi Viik

Ega diplom ei tee veel profiks. Mis (peale paberi) eristab Sinu arvates profimuusikut harrastusmuusikust?

Ega teinekord oskagi öelda, kas tegemist profimuusiku või harrastajaga. Eks see olene natuke muusikažanrist ka. Erinevatel muusikastiilidel on ilmselt see profi ja harrastaja suhe erinev. Aga kui niimoodi väga üldiselt vastata, siis arvan, et kui muusikas on kirge ja pillimänguoskus on tasemel, mis lubab ennast soovitul kujul väljendada, siis see on igatahes päris hea algus, et muusikat teha.

Mis ja kus on koht, kus vabal õhtul meelsasti aega veedaksid, (kui avalik koht, siis kes võiks olla sel ajal laval)?

Vabal õhtul veedan meelsasti aega kodus. Kui just ei taha üksi aega veeta, on mõnus kui sõbrad külla tulevad. Aga kui ikka soov välja minna, siis kindlasti Philly Joe’s jazziklubisse. Seal on hea lasta end üllatada uutel põnevatel artistidel ja juba vanadel tuntud tegijatel.

Nimeta/soovita pala, plaati, kontserti, mis Sinu arvates on (viimase aja) parimaid kuulamiselamusi.

Liisi Koiksonil ilmus hiljuti lühialbum ja seda julgen kindlasti soovitada, Käisin neid elavas esituses kuulamas Jazzkaare festivalil ja väga meeldis. Tasub järele vaadata. Ja siis soovitan Kadri Voorand in Duo with Mihkel Mälgand uut kohe-kohe ilmuvat albumit! Olen natuke saanud juba muusikale kõrva peale visata ja seetõttu julgen soovitada.

Mis on Sinu enda sulest ilmunud palad/plaadid/videod, mida uhkusega esitleksid ?

Mulle endale on südamelähedane olnud muusika mida olen teinud ansambliga MiaMee.

Aga kindlasti olen väga põnevil ka oma uue albumi üle!

Kui lubad endale unistada, siis mis võiks Eestis tegevmuusiku jaoks paremini (korraldatud) olla?

Mulle tundub, et Eestis on päris hea Muusik olla!

Previous

PLAADIMÄGI – Plaaditurg 10, Tallinn 800 ja Vanalinna Päevad

Next

Rockbänd Must Hunt avaldas suvise singli “Tuletooja”

Check Also