Pühapäev, mai 19 2024

Ühendkuningriigi muusikaorganisatsiooni PRS for Music juhitav projekt „Keychange”, mille eesmärgiks on edendada naiste rolli Euroopa muusikaväljal, ootab kuni pühapäeva, 20. augustini huviliste taotlusi. Eestist valitakse projektis osalema kokku 10 artisti ja muusikavaldkonna novaatorit. „Keychange” partneriteks on Euroopa ja Kanada juhtivad muusikatööstuse festivalid ning muusika ekspordi- ja arenduskontorid, sealhulgas Tallinn Music Week ja Music Estonia.

Maria Juur, artistinimega Maria Minerva (foto: Kris Moor)

Foto: Kris Moor
 
Euroopa Liidu kultuuritoetuse raamprogrammi Loov Euroopa toetatud rahvusvahelise koostööprojekti „Keychange” eesmärgiks on luua uusi väljundeid naisartistidele ja naissoost loomevaldkonna uuendajatele. Projekt aitab naisartistidel jõuda laiema rahvusvahelise publikuni ning võimaldab arendada oma loometööstuse alaseid oskusi „Creative Lab” programmis. Selle pikaajaliseks sihiks on seni üsna meestekeskse Euroopa muusikatööstuse status quo muutmine läbi naiste kunstilise ja majandusliku väärtustamise.

Eestist valitakse projektis osalema kokku 10 naissoost artisti ja muusikavaldkonna novaatorit. „Keychange“ raames toimuv loovlabor pakub osalust 35 Euroopa naismuusikule ning 30 loovettevõtjale. Lisaks võimaldatakse sadadel naismuusikutel ja loovtööstuse esindajatel osaleda spetsiaalses online koolitusprogrammis ning sotsiaalmeedia kampaanias. Projektis osalejate seast valitakse lisaks välja 6 elektroonilise muusika artisti, kes saavad võimaluse osaleda Kanadas Mutek festivalil toimuvas loovlaboris.

Taotlusi oodatakse nii erinevaid muusikažanreid esindavatelt nais-sooloartistelt kui naiste juhitud muusikalistelt kooslustelt, samuti naissoost muusikavaldkonna edendajailt.

Brittide olulise päevalehe The Guardiani andmeil üks tänapäeva tooniandvamaid muusikainimesi Los Angelesest, eestlannast Maria Juur, artistinimega Maria Minerva, peab „Keychange” projekti tänuväärseks algatuseks.

„Mingi osa minust tahaks uskuda, et underground muusika kultuur areneb orgaaniliselt, jõudeski meieni nii-öelda maa alt. Ent kas või oma karjääri peale mõeldes pean tõdema, et kõige rohkem on mul puudu jäänud praktilisest abist, mentoritest ja mõttekaaslastest,” nendib Maria. „Keychange projekt keskendubki naisprodutsentidele sedasorti võimaluste pakkumisele. Naisartistide puudus ei ole “bioloogiline paratamatus”, vaid viga, mida saame korrigeerida.”


„Keychange” žürii koosistumine leiab aset 2017. aasta septembris Saksamaal Hamburgis Reeperbahni festivalil. Projekti fookussündmused leiavad aset 2018. aasta 2.–8. aprillini toimuval festivalil Tallinn Music Week ning 2018. aasta novembris Hispaanias Bilbaos toimuval BIME festivalil. Lisaks võimaldatakse programmiga liitunud naisartistidel osaleda teiste partnerfestivalide raames toimuvatel üritustel. Finaalüritus peetakse 2019. aastal Brüsselis Euroopa Parlamendis, kus partnerid esitlevad ühiselt projekti muutuste manifesti.

„Keychange“ partneriteks on Euroopa ja Kanada juhtivad muusikatööstuse festivalid Tallinn Music Week (Eesti), Iceland Airwaves (Island), BIME (Hispaania), Reeperbahn Festival (Saksamaa), The Great Escape (Ühendkuningriik), Way out West / MusickCentrum (Rootsi) ja Mutek (Kanada) ning osalejariikide muusika ekspordi- ja arenduskontorid, sealhulgas Music Estonia. Projekti partneriteks on ka Spotify ja Islandi esitajate ühing STEF.


Taotluse esitamiseks tuleb kuni pühapäeva, 20. augustini registreeruda kasutajaks PRS Foundation veebilehel ning täita taotlusvorm.

Taotluse juhend siin.

Lisainfo:
http://www.prsformusicfoundation.com/partnerships/international-partnerships/keychange
martiina@tallinnmusicweek.ee

Previous

Jan Uuspõld & Raul Ukareda Band @Von Krahl

Next

Mooste Rahvamuusikakool õpetab Viimsis kitarri

Check Also