Neljapäev, juuni 13 2024

Riho Sibul  Vladislav Koržets „Kahemehesaag”
(Sõnavald)

Tabavalt pealkirjastatud albumi ongi kokku pannud vaid kaks meest – Vladislav Koržets oskusliku sõnaseadjana ning Riho Sibul tekstide viisistaja ja esitajana. Vladislav Koržetsi vahepaladena ette kantud luuletused ja vaimukad epigrammid jagavad albumi justkui tsüklitesse.

Plaat eristub mõnevõrra varasematest Riho Sibula sooloalbumitest – kõlapilt on veelgi intiimsem ja seaded minimalistlikumad. Ka stuudioproduktsioon on tagasihoidlik – lisavõtted peaaegu puuduvad.

Helitaust kõigub üsna laial skaalal – siit leiab nii zepilikku folki, bluusi kui ka king-crimsonlikke helimassiive. Süngevõitu teemad ja hilissügisesed kõlapildid asenduvad plaadi teises pooles mõnevõrra helgemate, kirkamate toonidega. Tuttavaid lugusid leiab siit ka – sealhulgas uue ja põneva versiooni aastakümnetetagusest Ultima Thule hittloost „Aed”.

Vladislav Koržetsi tekstid on võrdväärselt Riho Sibula maitsekale kitarrisaatele kord teravad, siis tasased, kord humoorikad, siis tõsised; plaadilt leiab nii looduslüürikat kui ka satiiri.

Peeter Piik

Arvustus ilmus ajakirjas “Kitarr” 1/2011

Previous

Kitarriõpetaja Uno Loop

Next

Metsatöll „Ulg”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also